MANİSA HABERLERİ

Kula’da Üniversiteye Hazırlık Kursları

IHA
12 Ekim 2015 - 13:38Son Güncelleme : 12 Ekim 2015 - 13:39

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARINA 60 KİŞİ BAŞVURDU

IHA

Kula Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarına 60 kişi başvurdu.
Lise mezunlarının üniversiteye hazırlanmaları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Manisa’nın Kula ilçesinde öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Yunus Emre Anadolu Lisesi dersliklerinde verilen eğitimlerde üniversiteye hazırlanan kursiyerler, kurslardan memnun olduklarını belirttiler. Yunus Emre Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Mehmet Emin Şakalar, “2015-2016 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz olarak desteklemiş olduğu ‘Hayat Boyu Öğrenme’ projesi kapsamında açılan kurslarımıza öğrencilerimizin talebi şuan çok yüksek. İnşallah önümüzdeki günlerde, arkadaşlarımız tarafından kurslara devam sağlanarak, arkadaşlarımızı birer üniversiteli yapmayı ve önümüzdeki günlerde açılacak KPSS kursumuzla da devlet memuru olma şansını yakalamalarını arkadaşlarımıza temenni ediyoruz. Herkese başarılar diliyorum.” dedi.
Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan ise ortaöğretim kurumlarından mezun olan ve yükseköğretim programlarına kayıt yaptırmayan öğrenciler için ücretsiz üniversiteye hazırlık kurslarının açıldığını ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere, destekleme ve yetiştirme kursu neticesinde açılan kursların, tamamen ücretsiz olup üniversite sınavlarına kadar devam edeceğini ifade etti. Özkan, üniversiteye yerleştirme sınavlarında çıkan derslerden eğitimin verildiği kurslara, Kula’da 60 öğrencinin başvuru yaptığını ve kursların başladığını söyledi.
Açılan kursların dershanelerde görülen eğitimden farkının olmadığını söyleyen Kula Halk Eğitim Merkezi Müdür Hakan Özkan, “Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme kurslarımız bugün itibariyle açıldı. Halk eğitim merkezi olarak bizde elimizi taşın altına koyduk ve mezun 60 öğrencimiz için sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere 3 bölümde kurslarımızı açtık. Kurslarımız tamamen ücretsiz olup, bu sene dershanelerin kapanmasıyla büyük bir boşluk dolduruyor. Milli eğitim Bakanlığımız da bu çerçevede, internet üzerinden kurs başvurularını aldı ve öğrencileri seçtiler. Kula’da bu doğrultuda çok yoğun talep oldu. Yaklaşık 60 öğrencimiz başvuruda bulundu. Öğrencilerimizin burada en iyi şekilde eğitim alması için Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde kursumuzu açtık. Tecrübeli öğretmenlerimiz var. Tamamen konusunda hassas ve duyarlı. Çünkü bunun bir güzel tarafı da öğrenciler kendi öğretmenlerini seçtiler. Artık öğretmenini seçebilip kursa geliyorlar. Sevdiği öğretmenler ile ders yapacaklar. Bu açıdan kurslarımızın çok verimli olacağına inanıyoruz. Kula’mız için ayrıca hiç yapılmamış bir işlem yapılacak. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS kursları açılacak Bu yönde Kula ve öğrencilerimiz için üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kula’da Üniversiteye Hazırlık Kursları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kula’da Üniversiteye Hazırlık Kursları haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:01
  • Yatsı
   21:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı