MANİSA HABERLERİ

Kula’da Organ Bağışı Standı Kuruldu

IHA
21.07.2015 - 16:22Son Güncelleme :

TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ ORGAN BAĞIŞI STANDI KURDU

IHA

Kula Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organ bağışı standı kuruldu.
Kula Toplum Sağlı Merkezi ve Kula Kızılay Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalar kapsamında Kula Belediyesi önünde bulunan alanda, Kula Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organ bağışı standı kuruldu. Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslı Aybüke Ayyıldız tarafından yetkilendirilen görevliler, Kızılay Kan Bağış aracının yanına stant kurdu. Kızılay Kan Bağış Aracına kan bağışında bulunmak için gelen vatandaşlarla görüşen görevliler, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlara ile görüşerek organ bağışı alıyor.
Konu ile ilgili konuşan Kula Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aslı Aybüke Ayyıldız, “Toplum Sağlığı Merkezimiz ve Kula Kızılay Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, Kızılay Kan bağış aracının yanına organ bağış standı kurduk. Kan bağışında bulunmak için gelen vatandaşlar ile görüşerek, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza gerekli işlemleri yapıyoruz.” dedi.
Dr. Ayyıldız, “Bilindiği üzere tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar tüm Dünyanın olduğu gibi ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ bağışı sayısındaki yetersizliğin temelinde, ailelerin sosyal ve kültürel nedenlerle gösterdikleri direnç ve organ bağışının tam olarak anlaşılmamış olması yatmaktadır. Organ bağışı organ naklinin toplum tarafından benimsenmesiyle giderek artacaktır. Organ ve doku nakli hizmetlerinin geliştirilmesinde en önemli husus, organ ve doku bağışının arttırılması için kamuoyunda bu konudaki bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gerekmektedir. Bu konuda bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, basına ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.” diye konuştu.
Ayyıldız sözlerini şöyle tamamladı:
"Kula Toplum Sağlığı Merkezi olarak, Kula Kızılay Şube Başkanlığı ile beraber: Organ Bağışı ve naklinin yaygınlaştırılması ve bu bilincin yeterince geliştirilmesini sağlamak, insanlarımızın kafasında bu konu ile ilgili varsa sorular bunlara cevap vermek, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza organ bağış kartı tanzim etmek ve dolayısıyla bir farkındalık oluşturmak amacıyla organ bağış standını açmış bulunuyoruz. Tüm halkımızı Kula Belediyesi önünde kurulan standımıza bekliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kula’da Organ Bağışı Standı Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kula’da Organ Bağışı Standı Kuruldu haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı