ANKARA HABERLERİ

Kuğulu’da kuşların artık envanteri var

Hürriyet Haber
25.05.2008 - 00:00Son Güncelleme :

Kavaklıdere'nin en önemli simgelerinden Kuğulu Park, ağaç envanterinin ardından kuş envanterine de kavuştu.

Hürriyet Haber

Parkı en çok ziyaret eden kuşları, kaç tanesinin göçmen olduğunu merak ediyorsanız, Kuğulu Park’a gitmeniz yeterli.

Kentin önemli ’hafıza mekanları’ndan olan Kuğulu Park, bugünlerde yeni bir panoya kavuştu. Çankaya Belediyesi’nin izni ve lojistik desteğiyle yerleştirilen ve parkın kuş ziyaretçilerini sergileyen envanter, "Kuğulu Park’ın Kuşları" adını taşıyor.

Kuğulu kuş türleri envanteri, Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Derneği (KIRÇEV)’in desteği ve Üner Group’un sponsorluğunda, geçen yıl gerçekleştirilen Ağaç Envanteri’nin devamı olarak yapıldı. Doğa Derneği’nin desteği ile gerçekleştirilen envanter için gözlemciler bir yıl boyunca parka gelen yerli ve göçmen kuşları takip etti. Çalışmalar sonucu belirlenen 23 türe, bir de parkın simgesi olmasından dolayı kuğuları da ekleyen gözlemciler, böylece 24 kuş türünü barındıran bir envanter çıkardı.

Pano vandalları

16 Mayıs’ta açılışı yapılan envanter, parka gelen halkın ilgisini hayli çekiyor. İlgiyi taze tutmak için zaman zaman envanterlerin yerlerini değiştireceklerini söyleyen Kavaklıderem Derneği Danışma Kurulu üyelerinden Zeynep Köksal, hayvanların daha cazip bir konu olduğunu; bu yüzden gelecek yıl hayvanları çalışmayı düşündüklerini belirtti. Köksal, en çok panoların üzerine yapıştırılan reklamlardan şikayetçi olduklarını ve reklam yapıştırılmaması için, polis gibi panoları sürekli takip ettiklerini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kuğulu’da kuşların artık envanteri var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mayıs 2008 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuğulu’da kuşların artık envanteri var haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı