« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfürlü maç seyircisiz oynansın

MHK tarafından Kuşadası'nda düzenlenen hakem seminerinde konuşan Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav kötü tezahürat nedeniyle ligin ikinci yarısı için Futbol Federasyonu'na yeni bir öneri götüreceklerini açıkladı.

Özgür ÖZGÜRENGİN - Murat ARABACI
SON GÜNCELLEME
Cavcav'ın önerileri şöyle:

1- Karşılaşma esnasında yoğun küfür olduğu anda iki kulüp başkanı birlikte maçı terketsin.

2- Hakem yoğun küfür nedeniyle anons yaptırsın ve soyunma odasına gidip bir daha geri dönmesin.

3- Maç 1 gün sonra kaldığı dakikadan itibaren seyircisiz olarak yeniden oynansın.

4- TBMM'ye başvurup küfürün önüne geçilmesi için yeni bir yasa tasarısı hazırlansın.

5- Hakemler için maç bitiminde yorum yapılmasın. Bir gün sonrası beklensin.

Mehmet Cansun: 5. kupadan olduk

KUŞADASI'ndaki seminere katılan G.Saray Başkanı Mehmet Cansun, hakemlerin büyük takımları kolladığı yolundaki iddiaları reddederek, ‘‘Geçen sezon altı nizami golümüz verilmedi. Sekiz puan farkla şampiyon olmamız gerekirken, verilmeyen goller nedeniyle üst üste beşinci kez kazanacağımız kupadan olduk’’ dedi.

Kulüpler Birliği'nin küfür anında iki başkanın şeref tribününü birlikte terketmesi konusunda aldığı prensip kararını desteklediklerini belirten Cansun, ‘‘Bu tamamen bizim sorumluluğumuzdadır. 4-5 yöneticinin yaptığı sivri açıklamalar, taraftarları olumsuz yönde ateşliyor. Sorunların ana kaynağı budur. Önce, kendimize hakim olmalıyız’’ diye konuştu.

Bülent Yavuz: 3 büyükler kollanmıyor

MHK Başkanı Bülent Yavuz, F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş'ın hakemler tarafından kollanmadığını söyledi. Beşiktaş'ın 1999-2000 sezonunu dört, geçen yılı üç, bu sezonun ilk yarısını ise yine üç yenilgiyle tamamladığını hatırlatan Yavuz şöyle konuştu:

‘‘Aynı dönemlerde Fenerbahçe 2, 3, 5, Galatasaray ise 1, 2 ve 2 yenilgi aldı. Hakemler, iki sezon önce 23 sarı kart gören Beşiktaşlı futbolculara, bu sezonunun ilk yarısında 33 sarı kart çıkardı. Bu oranlar Fenerbahçe için 12-37, Galatasaray için ise 30-33'tür. İki sezon önce hiç kırmızı kart görmeyen Beşiktaş'ın, bu sezon 17 maçta iki oyuncusu atıldı. Galatasaray'da bir olan kırmızı kart sayısı üçe yükseldi. Bu rakamlar ortadayken, (Hakemler üç büyükleri kolluyor) demek insafsızlıktır.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz