Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfüre maruz kalan Fener özür bekliyor

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, kendisini ve siyah beyazlı taraftarları eleştiren Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu’ya sert yanıt verdi.

M.Hakkı ÖZBAYIR/DHA
SON GÜNCELLEME
Bülent Kar, "Geçen yıl İstanbul’da çok büyük hakaretlere uğradık. Sayın Mahmut Uslu, hem bize, hem de Haluk Ulusoy’a ağıza alınmayacak küfürler etti. ’Stattan nasıl çıkacağız’ diye endişeye bile kapıldık. Dün (önceki gün) F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Kezman’ın kırmızı kart görmesinden sonra Manisaspor Başkan Vekili Gürhan Onat ve seyircilerle takışmaya başladı. Araya girip ’Lütfen kendinize gelin. Burası Manisa. Kadıköy’de bize neler yapıldığını biliyoruz. Lütfen edebinizle oturun’ dedim. Sayın Mahmut Uslu herhalde buna alındı. Biz nezaket çerçevesinde Sayın Yıldırım’ı ikaz ettim" dedi.

Amigo benzetmesi

Fenerbahçe cephesi ise kulübün resmi sitesinde yayınladığı "Takımımıza ve yönetimimize küfür edildi" başlıklı bildiride özür beklediklerine dikkat çekti. Açıklamada, başkan Aziz Yıldırım’ın kendisine hakaret edenleri uyardığı ancak belediye başkanı Bülent Kar’ın Yıldırım’ı engelleyerek küfüre çanak tuttuğu belirtilerek şöyle denildi: "Halkın oyları ile seçilmiş bir belediye başkanının adeta bir amigo tavrı ile davranması hiç yakışık almamıştır. İdari bir yönetici olan belediye başkanının bu tavrından vazgeçmesini ve başkanımız, yönetimimiz ve tüm Fenerbahçe camiasından özür dilemesini beklemekteyiz."

Bunları da Beğenebilirsiniz