Ege Haberleri

EGE

  Küfüre karşı omuz omuza

  Oğuzhan BOYSAN, (DHA)
  09.12.2009 - 20:20 | Son Güncelleme: 09.12.2009 - 11:27

  Statlarda kötü tezahüratın bitmesi için yöneticiden teknik adama kadar herkese görev düştüğünü belirten Yılmaz, “Çözümü sadece polise havale etmek, çözümsüzlük getirir” dedi.

  İZMİR Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz statlarda küfür ve kötü tezahüratın önlenmesi için kulüp yöneticileri, futbolcu ve teknik adamlara büyük görev düştüğünü söyledi. İZVAK’ın “Ayın başarılıları yarışması”na konuk olan Yılmaz, İZVAK Başkanı Levent Ürkmez’in, Göztepe-Alanya maçında küfürlü tezahürat yüzünden stadı terk etmek zorunda kaldığını hatırlatarak, “Ancak taraftarları eleştirirken, kulüplerin de kendilerine bakması gerekiyor. Çözümü sadece polise havale etmek, çözümsüzlük getirir” dedi.
  Teknolojik destek
  Sporda Şiddet Yasası’nın eksik yanları bulunduğunu, ancak bu eksikleri giderme konusunda çalışmalar yapıldığını hatırlatan Ercüment Yılmaz şöyle devam etti: “Statlarda şiddetin nasıl ortaya çıktığı da önemli. Bu noktada kulüp başkanından antrenörüne futbolcusundan hakemine kadar herkes dikkatli davranmak zorunda. Kulüp başkanları ve yöneticileri protokol tribününde, antrenör kulübede bağırıp çağırdığında bundan trübünler de etkileniyor. Gelişen teknolojinin statlara uygulanması da çözüme katkı sağlar.”
  Başkanlara uyarı
  Ankara’da görev yaptığı dönemde küfüre karşı son derece hassas davrandığını hatırlatan Ercüment Yılmaz, “Tribünde küfür eden kulüp başkanı da olsa, işlem yaparım” diyerek, “Ankara’da bunu çok yaptım. Benim için küfür eden taraftarla yönetici arasında ayrım olmaz” şeklinde konuştu. Kulüp başkanlarından tribün liderlerine taviz vermemelerini isteyen Yılmaz, bazı kulüplerde bu tarz kişilerin desteklendiğini ifade ederek bu sezon küfür yüzünden 69 taraftara ceza verildiğini açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı