« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfüre karşı eşli önlem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir Valisi Yüksel'in stada eşiyle gelmesini örnek alan Hamdi Türkmen, Göztepe-Aydınspor maçına Aydın Valisi Durmaz, Belediye Başkanı Aksu ve tüm yöneticilerin hanımlarını davet edecek.

İLK ADIM ATILDI

İzmir'de temiz tribün için harekete geçen kulüp yöneticileri Göztepe-KSK maçında önemli bir sınav verirken, bu çabaya destek çıkan Vali Alaaddin Yüksel'in stada eşiyle gelmesinden esinlenen Göztepe Başkanı Hamdi Türkmen ikinci adımı atmaya hazırlanıyor. Türkmen, bu hafta İzmir'de Aydınspor'la oynayacakları maça Aydınlı yöneticilerin eşlerini de çağıracağını açıkladı.

ARKASI GELMELİ

Aydın Valisi Emir Durmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Aksu ve Aydınsporlu tüm yöneticilere faks geçerek karşılaşmaya eşlerini de getirmelerini rica edeceğini söyleyen Türkmen, ‘‘Sayın Aladdin Yüksel bu işe öncülük yaptı. İlk kez bir vali eşini tribünde gördüm. Temiz tribün için çok önemli bir adım atıldığına inanıyorum. Ama önemli olan arkasını getirmek’’ dedi.

ASİMİLE EDİLECEK

Kendisinin ve diğer Göztepeli yöneticilerin de Aydın maçına eşleriyle geleceğini kaydeden Türkmen şöyle konuştu: ‘‘Başarı kolay sağlanmıyor. Ancak başlamadan da bir işin sonu görülmüyor. Maça gelen 15-20 bin kişilik taraftar kitlesi içinde küfüre eğilimi 50-60 kişi var. Küfüre karşı olanlar dalga dalga büyüyerek bunları asimile edebilir. Başka çözüm yok.’’

Efe ile Buca’nın

delikanlı kavgası

ÖNDER'DEN TEPKİ Aydınspor Başkanı Tansel Önder, pazar günkü maçta edilen küfürlere tepki gösteren ve ‘‘Eğer bir tane delikanlı Aydınlı varsa rövanşta Buca'ya gelsin göreyim’’ diyen Bucaspor Başkanı Yusuf Muhafız'a sert çıktı. Önder, ‘‘Sayın Muhafız Aydınlılar'ın delikanlılığından kuşku duyuyorsa, bütün Aydın Buca'ya gelir’’ şeklinde konuştu.

SORUMLU OLALIM Yusuf Muhafız'ın, ‘‘İzmirliler birbirine destek versin, hepsi 1.Lig'e çıksın’’ sözlerine de değinen Önder, ‘‘Muhafız böyle söylemesine rağmen, geçen sezon Bucaspor KSK'yi yenip bizi Klasman lideri yaptı. Bizler ezeli rakip, ebedi dost olmak zorundayız. Aklıselim insanlar da daha sorumlu açıklamalar yapmak zorunda’’ dedi.

VALİ YÜKSEL

ÖNCÜ OLDU

Geçen hafta İzmir'de oynanan Göztepe-Karşıyaka maçına eşini de getiren Vali Alaaddin Yüksel'in bu hareketi örnek teşkil etti. Göztepe Başkanı Hamdi Türkmen, bu davranışın arkasını getirmeye ve tribünlerden küfürü silmeye kararlı olduklarını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz