« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfüre isyan

Trabzon taraftarının kötü tezahüratı büyük tepki gördü. Trabzonsporlu taraftarların hedefi olan Abdullah, ‘‘Ben vicdanen rahatım’’ yorumunu yaparken, Aziz Yıldırım, ‘‘Beşiktaş maçında 40 bin kişiyle oynadık, tek kelime küfür çıkmadı. Sahada utanç duydum’’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Anlamlı cevap

Trabzonsporlu taraftarların 90 dakika boyunca küfür yağdırdığı Fenerbahçeli Abdullah ile Başkan Aziz Yıldırım maçtan sonra anlamlı konuştu. Başkan Yıldırım, ‘‘Geçen hafta Beşiktaş maçında 40 bin kişiyle oynadık. Tek kelime küfür yoktu. Trabzonsporlu taraftarların bu davranışından bir spor adamı olarak utanç duydum’’ dedi.

Hakkını veririm

Bordo mavili takımdan sorunsuz ayrıldığını ve Fenerbahçe'ye transfer olurken eski kulübüne para kazandırdığına dikkat çeken Abdullah, ‘‘Ben vicdanen rahatım. Onlar utansın. Giydiğim formanın hakkını her zaman veririm. Tribünler beni fazla etkilemez. Eğer Ogün oynasa, ona da küfür edeceklerdi. Üzüldüğüm tek şey aldığımız mağlubiyet’’ dedi.

Yönetimin tepkisi

Küfürlere hedef olan Abdullah için F.Bahçeli yöneticiler de tepki gösterdi. Atilla Kıyat, ‘‘Abdullah sahaya girip çıkana kadar taciz edildi. Trabzon'a yıllarını vermiş bir futbolcu. Küfüre son diyoruz ama bunu başaramıyoruz’’ dedi. Asbaşkan Murat Özaydınlı da tribünleri eleştirerek, ‘‘Artık bunları aşmalıyız’’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler