« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfür ve tehdit

F.Bahçeli Deniz Barış’ın davası Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nu istifa ettirdi. F.Bahçe ve G.Birliği’nin Tahkim Kurulu üyelerini tehdit ettiği ve küfür ettikleri ileri sürüldü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İNANILIR gibi değil ama gerçek.. F.Bahçeli Deniz Barış’ın davası Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nu istifa ettirdi. Bu istifayla birlikte inanılmaz iddialar da havaya uçuşmaya başladı. Fenerbahçe ve G.Birliği kulüplerinin Tahkim Kurulu üyelerini tehdit ettiği ve küfür ettikleri ileri sürüldü.

Futbolun en üst mahkemesi olarak bilinen Tahkim Kurulu da, uzun süredir yaşadığı bu sıkıntılar sonucu, paramparça oldu. Toplam 10 üyeden oluşan kurulda, başkan dahil üyelerin tamamı istifa etti.

7 üye daha katıldı

Tahkim Kurulu’nda daha önce istifa eden Erkan Vardar, Gürol Kaymak ve Samim Ünal’a dün de 7 üye daha katıldı. Başkan Selçuk Öztek, Ali Turhan, Ömer Faruk Ergin, Fahrettin Aral, Metin Feyzioğlu, Refik Moral ve Kahraman Berk istifalarını faks ile Futbol Federasyonu’na ilettiler.

İstifa eden üyeler, kararlarına çok değişik gerekçeler gösterdi. Samim Ünal, ‘Baskı ve tehdit altındayız. Özgür çalışma ortamı kalmadı’ dedi. Özellikle Fenerbahçeli Deniz ile ilgili verilen karar sonrası tehdit mektupları aldıklarını öne süren Ünal, göreve geri dönmesinin sözkonusu olmadığını bildirdi. Ömer Faruk Ergin ise yedek üyelerin daha önceki toplantılara alınmaması nedeni ile prensip kararı doğrultusunda istifa ettiğini bildirdi. Fahrettin Aral da yedek üyelere yapılan uygulama nedeni ile istifasını verdiğini belirterek, ‘Bu şartlarda çalışamazdık. Ben tehdit almadım. Ama alan arkadaşlarım oldu’ şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım iddiaları

Bu arada özellikle Deniz konusunda alınan karar sonrası Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın üyelerden önemli bölümünü aradığı ve çok ağır sözler söylediği iddia edildi. Kurulda Beşiktaşlı üyelerin fazla oluşundan şikayet eden Yıldırım’ın kurul üyelerini ‘Fenerbahçe düşmanı’ olarak gösterdiği bildirildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı’nın da alınan kararlarda ve gelişen olaylarda, Tahkim Kurulu’na sahip çıkmamasının istifalarda önemli etken olduğu ifade edildi.

Bardağı taşıran son damla

KURULUN
istifasıyla ilgili olarak konuşan üyeler, ‘Federasyon bize bir yazı yazdı. Bu yazıda yedek üyeler toplantılara katılamaz. Toplantıya sadece asil 5 üye katılabilir. Asil üyelerden biri gelmezse, yedek bir üye toplantıya girer dedi. Ayrıca, asil üyelerin taraftarı oldukları takım hakkında alınacak kararlarda hiçbir oy hakkı bulunmadığını bildirdi. Biz bunun etik olmadığını hukuka aykırı olduğunu dile getirdik. Ve istifa ettik’ dediler.

Şimdi ne olacak?

TAHKİM
Kurulu, asgari 5 kişiden oluşması gerektiği için, Futbol Federasyonu yasa gereği olağanüstü genel kurula gidecek. Yönetim kurulu tarafından belirlenecek olan seçim tarihinde, sürpriz gelişmelerin de yaşanabileceği öğrenildi. Genel kurulda bir önerge ile başkanlık ve yönetim kurulu seçiminin de yapılacağı öne sürüldü.

Yıldırım alay ediyor

GENÇLERBİRLİĞİ
Başkanı İlhan Cavcav da, Tahkim Kurulu’nun istifasıyla gelinen ortamda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı suçladı. Dün İstanbul’a gelen Cavcav havaalanında gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘İstifalar bu yüzden oluyor’ dedi. Bir milyon Euro’luk alacaklarına karşılık Aziz Yıldırım yönetiminin 250 bin Euro teklif ettiğini hatırlatan Cavcav, ‘Beni tanıyanlar iyi bilir. Parasında değilim. Ama Aziz Yıldırım bizimle resmen alay ediyor. Önüne gelene küfür ediyor. Bazı işleri zorla yapmak istiyor. Federasyon’a, kurullara telefon açıp, küfür ederek baskı kurmaya çalışıyor’ diye konuştu.

F.Bahçe: Küfür yok tepki var

G.BİRLİĞİ Başkanı İlhan Cavcav’ın, ‘Aziz Yıldırım küfür ediyor’ iddiasına sarı lacivertli kulüpten yanıt geldi. İsmini vermek istemeyen bir yönetici, ‘Asla küfür yok, edilmedi ama tepkimiz var. Tahkim Kurulu’nun aldığı bu karar devam ettiği sürece tepkimiz de devam edecek’ dedi.

Levent Bıçakcı: Çok üzücü

FUTBOL Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, Tahkim Kurulu’nun istifasıyla ilgili olarak, ‘F.Bahçe ve G.Birliği arasında Deniz Barış’ın transferinden doğan itilafın Tahkim Kurulu’nun yapısına etki etmesini futbol etiğine uygun bulmuyorum’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz