« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfür varsa ben yokum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serikli taraftarların rakip takıma ve hakeme yönelik küfürlü tezüharatlarına tepki gösteren Habalı, ‘‘Bu çirkinlikler sona erene kadar ekibimizin maçlarına izlemeyeceğim’’ dedi.

Başkan'ın isyanı

Serik Belediyesi ve Serik Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Habalı, Play-Off maçlarında taraftarların küfürlü tezahüratlarda bulunmasını önleyemediğini, bu yüzden maçlara gitmeme kararı aldığını söyledi. Bu kararını yazılı açıklama yaparak duyuran Habalı, yeşilbeyazlı takımın futbolcularına da sitemde bulunarak, ‘‘Futbolcularımızın sporcu ruhu ile sahada gereken çabayı gösterdiğine de tanık olamadım’’ dedi.

Zarar kendimize

Serik Belediyespor olarak sporun dostluk, barış ve kardeşlik ilkeleri ile yola çıktıklarını, sahadaki futbolcudan da, tribündeki Serikli taraftardan da bu yönde bir davranış görmediğini öne süren Habalı, ‘‘Zaman zaman takımımızın hakkının yendiği söylenirdi. Kesinlikle yanlış. Serikliler'i çok seviyorlar. Ama biz Serikliler olarak bindiğimiz dalı kesmekten vazgeçmedik’’ diye konuştu. Habalı, şöyle devam etti:

İşkence gibi

‘‘Sahada yürekleriyle ve sporcu ruhu ile mücadele etmedikleri takdirde futbolcularımıza verdiğim bütün emekleri haram edeceğimi söylemiştim. Serik ve Serik'i sevenler için bundan vazgeçtim. Ancak, seyircimizin rakip takıma ve hakemlere yaptığı küfürlü tezahüratlar yüzünden takımımızın maçını izlemek bile benim için işkence olmaya başladı. Taraftarımız ve futbolcularımız centilmence davranana kadar maçlara gelmeyeceğim.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz