Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfür terapisi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alpay, Beşiktaş maçındaki başarısının sırrını açıkladı

Fenerbahçeli futbolcu, ‘‘Olacakları biliyordum. Bekliyordum. Arkadaşlarıma bir haftadır bana küfür etmelerini söyledim. Pankartla sahaya çıktığımda küfürü duyunca rahatladım. Sahaya bıraktığım forma ile birilerine mesaj gönderdim. Herhalde yerine ulaşmıştır’’ dedi.

Gündemin tepesinde

Bir derbi düşünün... Bir hafta öncesinde bir tek oyuncu gündemin tepesine yerleşiyor. Maç günü gelip çatıyor. 90 dakika öncesinde başlayan küfürler, maçın bitiş düdüğüne kadar devam ediyor. Ve küfürlerin muhatabı Alpay Özalan'ın takımı sahadan 3-1 galip ayrılıyor.

Formayla mesaj

Kolay değil yıllarca formasını giydiğin bir camiayı karşına almak. Alpay böyle bir atmosferden kazançlı çıktı. Maç bitimine sakladığı yumruk şovunu Fenerbahçeli tribünlerle paylaştı ve taraftarın isteği üzerine sırtındaki 5 numaralı formayı santraya bıraktı.

Dilinde

Yıldız futbolcuyu telefonla aradık, röportaj için randevu almak niyetindeydik. ‘‘Alpay moralin nasıl diye sorduk’’ oğlu Alpi ile birlikte evden çıkmıştı... Tempolu bir şekilde ‘‘Alpay Özalan, nı nı nı’’ diye tribünlerin sloganını tekrarladı..

Küfür antrenmanı

Alpay duygu ve sıkıntı dolu dakikaları anlatırken, samimi itiraflarda bulundu. En ilginç itirafı ise, ‘‘Tepki bekliyordum. Bir haftadır takım arkadaşlarıma bana bol bol küfür etmelerini söyledim. Kendimi iyi hazırlamam gerekiyordu. Ben de iyi motive oldum’’ şeklinde oldu.

Küfürle rahatladım

Arkadaşları sahada ısınırken soyunma odasında stres atmaya çalıştığını anlatan Alpay, ‘‘Doğrusu elimizdeki pankart ile sahaya çıktığımızda hala sıkıntılıydım. 40 bin kişinin küfürünü duyar duymaz rahatladım. Çünkü bunu bekliyordum. Ayrıca İnönü Stadı'nda duygulandım’’ dedi.

Arkadaşların isyanı

Takım arkadaşlarının da olaydan etkilendiğini hatırlatan Alpay, başta Moldovan olmak üzere bir çoğunun evli ve çocuk sahibi olduğunu dile getirerek sözlerini şöyle bitirdi: Gol atacağımı düşünüyordum. Atmış kadar sevindim. Ayrıca Beşiktaşlı futbolculara teşekkür ediyorum.''


Bunları da Beğenebilirsiniz