Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfür eden de ettiren de bunun hesabını verecek

“Emniyetle konuştum. Küfür edenleri tek tek ortaya çıkaracağım. İsim isim hepsi belli olacak. Bununla da kalmayacağım. Küfür edenlerin varsa kombine kartlarını iptal ettireceğim.”

Mehmet ARSLAN
SON GÜNCELLEME

İşte Demirören'in çıldırdığı an / Foto Galeri

SESİ son derece üzgün, ama bir o kadar da kararlı çıkıyordu...
“Sayın Başkan geçmiş olsun” dedim. Wolsfburg maçı sonrası ekranlara, gazete sayfalarına yansıyan görüntüleri hiç haketmemişti. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma umutlarını kaybetmişti. Bu ilk kez kaybedişi de değildi. Ama ya küfürler...
Üstelik koro halinde Beşiktaş başkanlık makamını hedef alan küfürler..
“Maç kaybedilebilir. Ama biz galiba kendimizi de kaybediyoruz” dedim.
Demirören önce teşekkür etti.
“Bir şeyin altını kalın çizgilerle çizmeliyim” dedi. Ve ekledi: “Ben protestoya asla karşı çıkmadım. Herkesin protesto etme hakkı vardır. Beni de protesto edebilirler. Amaaa...”
İşte o “ama”dan sonra sesindeki ton değişti.
Az önce kelimelere yansıyan hüzün kayboldu. Kararlı bir hal aldı.
- Emniyetle konuştum. Küfür edenleleri tek tek ortaya çıkaracağım. İsim isim hepsi belli olacak. Bununla da kalmayacağım. Küfür edenlerin varsa kombine kartlarını iptal ettireceğim.
-Başkan hukuken hakkınız var mı?
- Elbette var. Biletix’ten kombine kart alan tüm taraftarların imzaladığı bir belge var. Bu belgeye göre, değil stat içinde, stat etrafında bile küfür edemezler. Sözleşmeye imza attılar bunun için. Tüm bunlar belirlendikten sonra hepsini dava edeceğim. Beşiktaş’ın başkanlık makamına küfür edenler adalet önünde bunun hesabını verecekler.
Hepimizin meselesi
Araya girmek istedim.
Ama Demirören devam etti;
- Sadece küfür edenler değil, küfür ettirenler de bunun hesabını verecekler. Trabzonspor maçından sonra bir basın toplantısı düzenleceğim. Orada daha detaylı konuşacağım. Ama şunu belirtmeliyim. Bu mesele Yıldırım Demirören meselesi değildir. Sadece Beşiktaş’ın da meselesi değildir. Tüm kamuoyunun meselesi haline gelmiştir. Bunu böyle değerlendirmek gerekiyor.

iNÖNÜ STADI’NDA OLAY ÇIKARAN HOLiGANLAR BÖYLE YAKALANIYOR

* İnönü Stadı’nda daha önce toplam 80 adet kamera bulunuyordu. 
* Kameraların 61’i turnike, soyunma odası, koridor gibi bölgeleri kontrol ediyor.
* 19 kamera ise açık alandan görüntü alıyor.
* Her tribün çatısında 360 derece dönebilen ve zoom yapabilen 3’er adet kamera var.
* Emniyetin isteği üzerine kamera sayısı 106’ya çıkarıldı.
* Açık alandaki kemaralarla olay çıkaran her taraftarın görüntüsü alınabiliyor.

İşte küfür edilemez sözleşmesi

4.Sezon kartı, BJK’nın malıdır. Müşteri tarafından kurallara uyulmadığı tespit edildiğinde BJK tarafından sezon kartı bedelsiz geri alınır ve iptal edilir.
5. Müşteri; stadyum etrafında ve içerisinde çirkin ve kötü tezahüratta bulunmayacağını kabul etmiştir.

Küfür notu

KAPALI tribünde başlayan protesto, 81. dakikada skorun 2-0 olmasından sonra küfürlü tezahürata dönüştü ve bütün stada yayıldı. Bu dakikada tribün liderlerinden Alen Markaryan ile arkadaşlarının stadı terk etmesi dikkat çekiciydi.

F.Bahçe 8 kişiyi tespit ettirmişti

F.BAHÇE Kulübü, G.Saray derbisinde olay çıkaran 8 taraftarını stattaki kameralar yardımıyla tespit ettirip, emniyete bildirmiş, yabancı cisim atan 2 kişinin kombine kartlarının iptali için işlem başlatmıştı. Beşiktaş da aynı yöntemi uygulayarak, başkan Yıldırım Demirören’e küfür edenleri belirleyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz