Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küfür!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yavuz GÖKMEN

Bunun nedenlerine inmek oldukça kapsamlı bir sosyolojik araştırmadır ama; maalesef bizim toplum bir erkekler toplumudur. Bizde kadınlar ikinci sınıf bir zevk aracı ve çocuk doğurma robotu olarak görülürler.

Birinci sınıf zevk aracının maalesef ve maalesef mastürbasyon olduğu bir toplumda görülen diğer bir hastalık da, her erkeğin, annesi, karısı ve kızından başka tüm kadınlara potansiyel orospu gözüyle bakmasıdır. Her erkek, bir başkasıyla kavga ederken rahatça ‘‘ana-avrat- kız-kıskrak’’ küfür eder ve bu küfür kendisine iade edildiği takdirde çıldırma raddelerine gelir.

Oysa uygarlığın temel şartı kendine saygıdır. Ancak kendisine saygısı olandır ki, başkalarına da saygı duyabilir.

Ayrıca erkekler toplumunda bir başka hasta unsur, hemen her vasat erkeğin kendisine tam erkek gözüyle bakarken, diğer erkeklere homoseksüel damgası yapıştırmasıdır. Bu damga vurma, stadlarda özellikle hakemler hakkında koro halinde yapılır.

Eğer bir hakemin verdiği kararı beğenmiyorsak onun homoseksüel olduğuna hükmederiz. Homoseksüel kavramı, vasat erkekler için ‘‘kadın tipli erkek’’ imajını ifade eder.

Yani, sonuçta edilen küfür gene kadınlaradır.

Ve vasat erkekler, kadınların anneleri olduğunu hiç düşünmezler. Kadınların eşleri, yavukluları, kızları olduğunu da düşünmezler.

Değersizlik duygularını düşmanlık şeklinde başkalarına boşaltırlar.

* * *

Bizim stadlardaki küfür ve kavga edebiyatları işte bunların uzantısıdır. Peki bunu nasıl önleyebiliriz?

Polisiye tedbirlerle asla önleyemeyiz. Çünkü Polisler de bazen stadlarda ağıza alınmayacak küfürlerle insanlara saldırır ve onları eşek sudan gelene kadar döverler.

Eğer bunu tüm disiplin önlemlerine rağmen polisler bile yapıyorlarsa, bizim eğitim sistemimizde temelden sakatlık var demektir.

Aile ve okullarda ahlak ve dini bilgilerin öğretiminde önemli noksanlıklar var demektir.

Ayrıca, insanların yaşam mücadeleleri çok çetin geçmektedir. Ekmeğin aslanın ağzında olduğu bir toplumda kavgasız gün yoktur.

Demek ki bu toplumda gelir dağılımı temelden bozuktur ve ezilen sınıfların insanları stadları işte bu hınçla doldurmaktadırlar. Biz onların bu problemlerini çözmeye asla yanaşmaz, küfrün ve kavganın önlenmesi için polisiye önlemleri dayatırız. Küfrün ve kavganın önlenmesi için boş hayaller içinde enayice ahkamlar keseriz.

İnsanların üç dakika içinde numaralı yerlerine oturdukları ve gene üç dakika içinde boşalabilen stadlar yapmayız. İnsanları stada geldiklerine pişman ederiz.

Ve sonra aramızda kavga eder, birbirimize söveriz. Medya olarak bu insanlara sevgi ve saygı aşılamamız gerekirken kin, nefret aşılar, kavga tohumları ekeriz.

Sonra da ‘‘küfür önlensin.’’ diye hep bir ağızdan bağırırız.

Hadi canım biz de...Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler