Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Küf'' perdeyi Venedik'de açıyor

  Hürriyet Haber
  26 Temmuz 2012 - 11:50Son Güncelleme : 26 Temmuz 2012 - 11:50

  Ali Aydın'ın ilk uzun metraj filmi Küf, 29 Ağustos- 8 Eylül arasında düzenlenecek 69. Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

  Festivalin, International Film Critics' Week (Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası) Bölümü'nde yarışacak olan film, aynı zamanda Geleceğin Aslanı Ödülü adayları arasında da yer alıyor.

  18 yıldır kayıp olan oğlunu arayan, demiryollarında yol bekçisi olan Basri'nin, toplum tarafından yalnızlaştırılmasını ve vicdanın insanı ummadığı bir anda nasıl çepeçevre sarabileceğini anlatan Küf'ün başrollerinde Ercan Kesal, Muhammet Uzuner ve Tansu Biçer yer alıyor.

  Türkiye - Almanya ortak yapımı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve Hamburg Film Fonu desteğiyle gerçekleştirilen filmin çekimleri geçtiğimiz sene  Adana'nın Pozantı ilçesinde ve  Belemedik Köyü'ndeki Hacıkırı Tren İstasyonu'nda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz sene Saraybosna Film Festivali'nde  Work in Progress Ödülü'nü kazanan filmin post prodüksiyon işlemleri Berlin'de tamamlandı. Yapımcılığını Motiva Film ve Yeni Sinemacılar'ın beraber üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel yaparken, sanat yönetimi Yunus Emre Yurtseven ve Meral Efe'ye ait.

  Küf perdeyi Venedikde açıyor Küf perdeyi Venedikde açıyor

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı