Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kuduz köpeğin ısırdığı inek 2 çocuk ısırdı

  Hürriyet Haber
  28 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2000 - 00:01

  ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi Aşağıdere Köyünde kuduz köpek tarafından ısırılan bir inek, iki çocuğu başından ısırdıktan sonra kudurarak öldü. Bunun üzerine silahlanan köylüler, köydeki bütün köpekleri öldürdü.

  Aşağıdere Köyünde başıboş dolaşan bir köpek ineği ısırdı. Bir süre sonra saldırganlaşan inek, çevrede bulunanlara saldırdı. O sırada olay yerinden geçen 8 yaşındaki Mustafa Ceylan ile 9 yaşındaki Ayşe Noğay ineğin saldırısına maruz kalıp başından ısırıldılar. Hastaneye kaldırılan Ceylan ve Noğay kuduz aşısı yapılarak müşahade altına alındı.

  BÜTÜN KÖPEKLER ÖLDÜRÜLDÜ

  Kuduz ineğin sahibi 46 yaşındaki Mehmet Ceylan çocuklara saldırıncaya kadar ineğinin kuduz olduğundan haberi olmadığını belirterek, ‘‘Olaydan sonra köye veteriner çağırıp ineği kontrol ettirdik. Bizlere kuduz olduğu belirtildi. Daha sonra inek kendiliğinden ölünce gümdük’’ dedi.

  Kuduz vakası nedeniyle şüpheli görülen birçok kişi, sağlık ekiplerince kontrolden geçirildi. Köylüler, köy çevresinde köpek operasyonu başlattı. Yavruları bile acımadan avlayan köylüler, son köpek kalıncaya kadar aramalarına devam edeceklerini belirterek, ‘‘Köpeklerin köy yakınına bile yanaşmasına fırsat vermeyeceğiz’’ dediler

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı