İZMİR HABERLERİ

KUDEB'in kurulmasına "pastalı kutlama"

DHA
01 Nisan 2016 - 14:41Son Güncelleme : 01 Nisan 2016 - 14:42

KUDEB'in kurulmasına "pastalı kutlama"

DHA

İZMİR'in Selçuk ilçesinde, kısa adı KUDEB olan Koruma Uygulama ve Denetleme Büroları'ndan biri de belediye bünyesinde hizmet vermeye başladı. KUDEB ile, koruma altındaki taşınmaz kültür varlıklarında ve bunların koruma alanların ile SİT alanlarındaki basit onarım kapsamına giren uygulamaları gerçekleştirmede kolaylık saglanmasının amaçlandığı bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 21 Mart 2016 tarihli yazısı ile kurulan KUDEB, Selçuk Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek. Çalışma alanı genel olarak kültür ve tabiat varlıklarının korunması ve üzerinde yapılacak bazı işlemlerin denetlenmesi olan KUDEB bünyesinde, iki mimar, bir şehir plancısı, bir sanat tarihçisi, bir arkeolog, bir inşaat mühendisi görev yapacak. Daha önce Selçuk Belediye Meclisi'nde alınan bir karara ilişkin olarak kurulan KUDEB'in açılışı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı tarafından yapıldı. İzmir'de Konak Belediyesi'nden sonra sadece Selçuk Belediyesi'nde faaliyet gösterecek olan KUDEB'in görev alanı genel olarak kültür ve tabiat varlıkları ile ilgili vatandaşın yaptıracağı işlemlerde rehberlik ederek, gerekli durumlarda destek sağlamak olacak.

KUDEB'in açılışında konuşan AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, "Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, belediyemiz bünyesinde KUDEB'in açılmasına onay vermiştir. Bugünden itibaren 1 Nolu Koruma Kurulu'na gidecek birçok basit tadilat projeleri Selçuk Belediyesi bünyesi içerisinde oluşturulan KUDEB yardımıyla çözümlenecektir. Vatandaşlarımız İzmir'e gitme uğraşından kurtulacak ve kısa zamanda Selçuk Belediyesi'nin kendi elemanları tarafından çözüme kavuşturulacaktır" dedi. Koruma altındaki taşınmaz kültür varlıklarında ve bunların koruma alanların ile SİT alanlarındaki basit onarım kapsamına giren uygulamaları gerçekleştirmede büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Başkan Bakıcı, "KUDEB'in kuruluş amacı da vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktır. Üç ay süreyle Koruma Kurulu'nda eğitim alan altı arkadaşımız burada görev yapacak. Kendilerini kutluyorum. Artık bu konuda çalışma yapmaya yetkililer. Kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum. Bu görev büyük bir sorumluluktur" dedi.

Başkan Bakcının konuşmasının ardından KUDEB'in kuruluş pastası kesildi.

Ayşe Havva GEYİK / SELÇUK (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden KUDEB'in kurulmasına "pastalı kutlama" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KUDEB'in kurulmasına "pastalı kutlama" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı