« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kuddusi Müftüoğlu Fener’i de yaktı kendini de

Sakarya-F.Bahçe maçında büyük hatalara imza atan hakem Kuddusi Müftüoğlu asgari 4 hafta dinlendirilecek. Karşılaşmaya damgasını vuran yardımcı hakem Ekrem Kan ise en az 8 hafta maç alamayacak.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
SAKARYASPOR-F.Bahçe maçında verdiği kararlarla sarı lacivertlilerin tepkisini çeken hakem Kuddusi Müftüoğlu ile hatalı bayraklarıyla sonuca doğrudan etki yapan yardımcı hakem Ekrem Kan yandı. Müftüoğlu’nun, Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından asgari 4 hafta dinlendirileceği, Kan’ın ise en az 8 hafta maç alamayacağı belirtildi. Karşılaşmanın gözlemcisi Sabri Çelik, Futbol Federasyonu’na gönderdiği raporunda, 10 üzerinden 6.9 puan verdiği Kuddusi Müftüoğlu ile F.Bahçe’nin Tuncay ile attığı nizami golde ofsayt bayrağı kaldıran, Okan’ın golündeki ofsaytı ise göremeyen yardımcı hakem Ekrem Kan’ın yaptığı hatalara geniş şekilde yer verdi.

Hatalı bayraklar

Çelik,
Tuncay’ın, Savaş tarafından düşürüldüğü pozisyonda gösterilen sarı kartın yanlış olduğunu, son adam durumunda olan Savaş’a kırmızı kart çıkartılması gerektiğini bildirdi. Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski Başkanı olan Çelik, yardımcı hakem Ekrem Kan’ın, ofsayt pozisyonlarda son derece hatalı uygulamalar yaptığını vurguladı. Tuncay’ın attığı golde ofsayt olmamasına rağmen Ekrem Kan’ın bayrak kaldırdığını ve Müftüoğlu’nun da golü vermediğini belirten Çelik, Sakaryasporlu Okan Yılmaz’ın golünün ise çok net ofsayt olduğunu raporunda ifade etti. 10 üzerinden 6.4 alan Kan’ın, en az 8 hafta dinlendirileceği öğrenildi.

Her maçında tartışıldı

6 sezonda F.Bahçe’nin 16 resmi maçını yöneten Müftüoğlu, tartışmalı kararlara imza attı. İşte akıllarda kalanlar...

2001-02 sezonunda kupa maçında Denizli’ye 2-1 yenilen F.Bahçe elenirken, Lazetiç’e gösterdiği kırmızı kart tartışmalara neden oldu.

2002-03 sezonunda golsüz biten Trabzonr-F.Bahçe maçında Washington’un attığı golü ofsayt gerekçesiyle saymadı.

2003-04 sezonunda Konya lehine hatalı penaltı kararı verirken, Trabzon maçında F.Bahçe’nin penaltısında düdüğü çalmadı.

2004-05 sezonunda 2-2 biten Ç.Rize maçında rakip lehine hatalı bir penaltı kararı verdi.

2005-06 sezonunda yönettiği tek F.Bahçe maçında sarı lacivertliler 21 haftalık yenilmezlik unvanını Ankaraspor önünde yitirdi.

Ve Sakarya maçı... Ekrem Kan’ın hatalı bayraklarına uyup F.Bahçe’nin nizami golünü geçersiz saydı. Ofsayttaki Okan’ın golünde orta noktayı gösterdi. Gole giden Tuncay’ı düşüren Savaş’a kırmızı yerine sarı kart gösterdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz