ERZURUM HABERLERİ

Kudaka Ve OECD Uzmanları Ortak Proje Kapsamında Erzurum’da Buluştu

IHA
27.02.2015 - 13:55Son Güncelleme :

KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI (KUDAKA) VE EKONOMİK İŞBİRLİĞİ VE KALKINMA TEŞKİLATI (OECD) UZMANLARI BÖLGESEL REKABETÇİLİĞİN GÖSTERGELERİNİ DEĞERLENDİRMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) uzmanları Bölgesel rekabetçiliğin göstergelerini değerlendirmek üzere bir araya geldi.
OECD ve Kalkınma Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri “Türkiye’de Bölgesel Rekabetçiliğin Artırılması” projesi kapsamında Türkiye’de üç ilde (İzmir, Konya, Erzurum) gerçekleştirilen toplantıların ikincisi KUDAKA organizasyonuyla Erzurum da yapıldı.
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gün boyu devam eden toplantının sabah oturumunda KUDAKA ve OECD uzmanları proje kapsamında 2016 yılı sonuna kadar birlikte yapılacaklar ve projenin geleceği, bölgenin (TRA) mevcut durumu ve ekonomisi hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Öğleden sonraki oturuma ise Serhat Kalkınma Ajansı, ETSO, TUIK Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Atatürk Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bilim- Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yöneticileri ve personelleri katıldı.
Öğleden sonraki oturumda bölgesel ve sektörel rekabetçilik politikaları nasıl iyileştirilebilir, rekabetçilik göstergelerinin bölgeye uygunluğu, sektörel önceliklerin belirlenmesinde kullanılan metot ve yöntemler değerlendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Kudaka Ve OECD Uzmanları Ortak Proje Kapsamında Erzurum’da Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kudaka Ve OECD Uzmanları Ortak Proje Kapsamında Erzurum’da Buluştu haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı