ERZİNCAN HABERLERİ

Kudaka 63.yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi

IHA
24.02.2015 - 16:49Son Güncelleme :

KUDAKA 63.YÖNETİM KURULU TOPLANTISI ERZİNCAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ-(EN SOLDA ERZİNCAN VALİSİ SÜLEYMAN KAHRAMAN)- (ORTADA KUDAKA YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERZURUM VALİSİ AHMET ALTIPARMAK)-(EN SOLDA BAYBURT VALİSİ YUSUF ODABAŞ)

IHA

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 63.Yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da yapıldı.
Gerçekleştirilen toplantı, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başkanlığında, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzincan Valiliği toplantı salonunda yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan KUDAKA Yönetim Kurulu Başkanı, Vali Ahmet Altıparmak şu bilgilendirmelerde bulundu; “Her bir toplantımızı farklı illerde yaparak tamamlamaya çalışıyoruz. Bugünde kısmet Erzincan’aymış. Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Bu amaçla Ajansımızın bölgemizin uluslararası alanda rekabet edebilir, daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına birçok konuda destekleri, planlama çalışmaları ve örnek faaliyetleri var. Ben bu toplantımızın bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Doğrudan destekleme ile bir bütçe artırılması var. Doğrudan desteği üniversitelerimize, araştırma enstitülerimize, kar amacı gütmeyen araştırma merkezleri sivil toplum örgütleri gibi bu faaliyetleri yürütenlere veriyoruz. Doğrudan destek birkaç alanda oluyor. Bir tanesi beşeri sermaye ve sosyal alt yapının geliştirilmesi projelerine veriliyor. Bunlar bölgemizde örgütlenme, ortak çalışma kültürü, proje ortaklığı, işbirliği gibi alanlarda destekler verilecek. Başka nitelikli göçün etkilerinin tespit edilmesi, önlenmesi, göçün tersine hızlandırılması noktasında kuruluşlar başvurduğu zaman doğrudan destek veriyoruz. 15 bin ile 75 bin TL arasında bir destek veriyoruz. Özellikle ihtiyaç duyulan iş gücünün artırılmasında nitelikli eleman yetiştirilmesine. İşsizlik sorunu var. Türkiye ortalamasına göre bölgemizde işsizlik oranı biraz daha düşük. Ama ona rağmen işyerlerinin de büyük oranda vasıflı işgücüne ihtiyaçları var. Erzurum, Erzincan ve Bayburt’ta bu işgücünü maalesef bulamıyoruz. Bu konuda da gelecek projelere destek vereceğiz. Kadın ve gençlere yönelik istihdam projeleri gelirse onlara da destek vereceğiz. Sürdürülebilir ekonomik gelişmeye yönelik projelere de destekleme vereceğiz “dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Kudaka 63.yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kudaka 63.yönetim Kurulu Toplantısı Erzincan’da Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:11
 • Yatsı
  18:42
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı