"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Küçükken cinsel tacize uğradım

Güzin Abla

Rumuz: Erkeklerden nefret ediyorum

SEVGİLİ Ablacığım, 18 yaşında bir kızım. Şu anda hiç normal bir insan değilim. Altı yaşlarında köyümüzde benden çok büyük bir adamın saldırısına uğradım. Aslında fiziksel olarak ne zarar verdiğini bilmiyorum. Yine de bu olay nedeniyle hayatım hep kabuslarla dolu olarak sürüyor. Sonunda daha fazla dayanamadım. Olayı anneme anlattım. Anlayışla karşıladı, teselli etti. Doktora götürdü. Bekaretim bozulmamış. Şimdi biraz daha rahatım. Yine de sorunlarım var. Şimdi de erkeklerden korkuyorum. Hatta benden bir yaş küçük erkek kardeşimden bile nefret ediyorum diyebilirim. Onunla hep kavga ediyoruz. Benden hoşlanan birçok erkek oldu. Hepsinden kaçtım. Hiç birine güven duymadım. Şimdi bir genç adamdan hoşlandığımı hissediyorum. Bakışlarıyla ilgisini gösterse de ona yaklaşamıyorum. Çekingen de değilim aslında. Nasıl yaklaşacağımı bilemiyor, kaybetmek de istemiyorum. Lütfen yardımcı olun.

GÜZEL Kızım, bu olay tabii ki sende olumsuz bir etki yapmış. Bilinçaltında erkeklerden korku, ürkeklik duymana neden olan bir durum ortaya çıkmış. Şimdi sen istesen de, bir erkeğe yakınlık duyamıyorsun. Çocukluk çağında yaşadığın o korku seni tüm erkeklerden soğutmuş. Bunu sen de hissedebiliyorsun. Bu sorundan kendi başına sıyrılamazsın. Psikologlar, özellikle çocukluk çağında meydana gelen şiddet olaylarının insanı nasıl etki altında tutacağını çok iyi biliyor. Bu yüzden tedavi olman gerekiyor. Bunu da psikolojik telkin yoluyla, bilinçaltına uzanarak, içini boşaltmana yardımcı olarak, yavaş yavaş gerçekleştirebilir. Hatta bu arada hipnozla bile tedavi olabilirsin. Ama mutlaka bir psikoloğa başvurman gerekiyor. Aksi halde erkeklere karşı nefret duygun seni ömür boyu mutsuz edebilir.

FAKS: 0212 677 04 21

X