İSTANBUL HABERLERİ

Küçükçekmece Şiire Doydu

IHA
06.09.2015 - 09:35Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İSTANBUL

IHA

4’üncü Göl Saatleri Şiir Akşamı, Türkiye’den birçok şairi Küçükçekmece’de buluşturdu. Düzenlenen gecede şiir severler şiire doydu.
Küçükçekmece Belediyesi’nin şiiri ve şairi yaşatmak için bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Göl Saatleri Şiir Akşamları, Türkiye’den ve dünyadan birçok şairi Küçükçekmece’de buluşturdu. Küçükçekmece Balıkçı Adası’nda gerçekleşen geceye birbirinden ünlü şiire ve edebiyata gönül veren 21 şair katıldı. Her şairin şiir okuduğu gecede edebiyatseverler şiire doydu. Gecenin onur konuğu şair Arif Ay ise yaptığı konuşmada şiire ve edebiyata gereken önemin gösterilmesini istedi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de geceye katılarak şiir severler ile birlikte şairlerin şiirlerini dinledi.
“EDEBİYAT DÜNYASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Şiir akşamları programının Türk kültürü ve edebiyatı açısından önemli olduğunu belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Göl Saatleri Şiir Akşamları programımızı Küçükçekmece Belediyesi olarak 4’üncü kez düzenliyoruz. Gerçekten edebiyat dünyası bizim için çok önemli. Ancak son zamanlarda özellikle gençlerin dünyasında belki çok fazla yer bulamıyor ve edebiyat dünyamızı sadece çok satan kitaplara teslim etmiş durumdayız. Bu anlamda günün karmaşası içerisinde, siyasi gerilimler içerisinde biz hem Küçükçekmece hem de İstanbul’a menfet açabilmek için, bir nefes aldırabilmek için bu programları devam ettireceğiz” diye konuştu.
“ŞİİRİ VE EDEBİYATI YAŞATTIĞIMIZ MÜDDETÇE DÜNYADAKİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERLE MÜCADELE EDEBİLİRİZ”
Türkiye’nin 21 noktasından çeşitli şairlerin geldiğini belirterek sözlerine devam eden Başkan Karadeniz, “Bu akşamki programımızda Türkiye’nin değişik noktalarından gelen 21 şairimizi davet ettik ve bu programlarda da istiyoruz ki bir şairimizi bir tık da olsa öne çıkaralım istedik. Bu anlamda da Arif Ay Bey’i şeref konuğumuz yaptık. Şiir severler ile şiiri buluşturmak belediye olarak gerçekten çok güzel. Çünkü his dünyamızı ve manaların derinliğini ancak şiir ile kavrayabiliyoruz. Bu anlamda bu programlarımızı daha da renklendirerek devam ettireceğiz. Özellikle bütün Küçükçekmecelilere ben şunu iletmek istiyorum. Şiiri ve edebiyatı yaşattığımız müddetçe dünyadaki bütün kötülüklerle mücadele edebiliriz. Yoksa mücadele sadece bir emniyet meselesi ve emniyet güçlerimizle yapabileceğimiz bir yaklaşım ile olmaz. Bu anlamda biz şiiri ve edebiyatı önemsiyoruz. Ayrıca kültür ve sanat anlamında da çok daha farklı ve yeni şeyler yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.
Program sonrası Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz tarafından geceye katılan şairlere plaket ve çiçek takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Küçükçekmece Şiire Doydu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 09 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçükçekmece Şiire Doydu haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı