ADANA HABERLERİ

Küçükcan “Türkiye İlklere İmza Atıyor”

IHA
25.10.2015 - 09:55Son Güncelleme :

ADANA'DAKİ SEÇİM OFİSİNİN AÇILIŞINDA KONUŞAN MİLLETVEKİLİ KÜÇÜKCAN, AK PARTİ HÜKÜMETLERİ DÖNEMİNDE CİDDİ KALKINMA HAMLELERİ YAPILDIĞINI, TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPILDIĞINI VE YERLİ ÜRETİMİN TEŞVİK EDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan Türkiye’nin ilklere imza atabilecek bir güce ulaştığını ve öz güveninin arttığını söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, milletvekilleri, milletvekili adayları, il ve ilçe teşkilatı mensupları ile vatandaşların katıldığı Adana’daki seçim ofisinin açılışında konuşan Küçükcan, AK Parti Hükümetleri döneminde ciddi kalkınma hamleleri yapıldığını, teknolojiye yatırım yapıldığını ve yerli üretimin teşvik edildiğini söyledi.
"ÇOCUKLARIMIZA GURURLA ANLATACAĞIZ"
Artık çocuklarına ve torunlarına gururla anlatabilecekleri başarı hikayelerinin olduğunu ifade eden Küçükcan şöyle devam etti:
"Babalarımız ve dedelerimiz 90 yıllık Cumhuriyet tarihimizde bize ülkemizin bir ilki gerçekleştirdiğini söyleyemedi. Hep başka ülkeleri taklit ettik ve kopyaladık yıllarca. Ama artık bir ilke imza atan bir ülke konumundayız. Mersin’den Kıbrıs’a denizin 250 metre derinliğinde, Türkiye’de imal edilen borularla 80 kilometre su taşınması dünyada benzeri olmayan bir projedir. Bu bir ilktir. Bu ilki Türkiye’nin işçileri, mühendisleri ve yatırımcıları başarmıştır. Gerçek bir başarı öyküsüdür. Artık çocuklarımıza ve torunlarımıza devletimizin ve milletimizin bir ilki gerçekleştirdiğini gururla anlatabiliriz."
"ARTIK KENDİ TEKNOLOJİMİZİ ÜRETİYORUZ"
AK Parti politikalarının Türkiye’yi değiştirdiğini ve dönüştürdüğünü anlatan Küçükcan, ülkemizin öz güveninin arttığını, savunma sanayi dahil kendi teknolojimizi ürettiğimizi, dışa bağımlılığın gün geçtikçe azaldığını, dış borçlarını ödeyen Türkiye’nin siyasal ve ekonomik bağımsızlığına kavuştuğunu, bölgesel ve küresel siyasette iddialı olduğunu söyledi.
Türk Hava Yolları’nın dünyada en çok noktaya uçtuğunu, iş adamlarının dünyanın ekonomik pastasından aldığı payın arttığını, TİKA marifetiyle Türkiye’nin en çok insani yardım yapan ülkelerden biri haline geldiğini ifade eden Küçükcan, "Türkiye büyüdükçe hedef olmaktadır. İddiasız, korkak ve pısırık davransaydı, bölgesel ve küresel siyasette kendi iddialarını gündeme getirmeseydi hedef haline gelmezdi. AK Parti iktidarları döneminde eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık, ulaştırma ve yüksek teknoloji yatırımları ile hayat standardımız yükselmiştir. Demokratikleşme ve reform paketleri ile de özgürlüklerimiz teminat altına alınmıştır" dedi.
Milletvekili Talip Küçükcan’ın seçim ofisinin açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ise, 7 Haziran seçimlerinden sonra da görüldüğü gibi AK Parti’nin tek başına iktidar olmadığı bir Türkiye’nin türbülans riski ile karşılaştığını ifade ederek, 1 Kasım Seçimleri’nin istikrar açısından çok önemli olduğunu ve oy kullanırken bunun dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Küçükcan “Türkiye İlklere İmza Atıyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçükcan “Türkiye İlklere İmza Atıyor” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı