ADANA HABERLERİ

Küçükcan: “Adana’nın Kent Lobisine İhtiyacı Var”

IHA
15.10.2015 - 12:33Son Güncelleme :

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. TALİP KÜÇÜKCAN, İŞ ADAMLARIYLA YEMEKTE BULUŞTU.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, Adana’nın güçlü bir kent lobisine ihtiyacı olduğunu söyledi.
Adana Genç İşadamları Derneği’nin Yelken Kulubü’nde düzenlediği yemekte konuşan Küçükcan, 7 Haziran Seçimleri’nden sonraki koalisyon görüşmelerinin siyaset dilinde bir yumuşama meydana getirdiğini, toplumsal ve siyasal kutuplaşma riskinin giderilmesi için de uygun bir zemin oluşturduğunu söyledi.
Her kesimin sorumlulukla davranması gerektiğini belirten Milletvekili Talip Küçükcan, “7 Haziran seçimlerinden sonra CHP, MHP ve HDP milletvekillerini tek tek arayarak tebrik ettim. Adana için birlikte çalışmaya hazır olduğumu söyledim. 1 Kasım Seçimleri sonrasında da aynı tutumu sergileyeceğim. Siyasi görüş farklılıklarının Adana’ya hizmet etmeye engel olmaması gerektiğine inanıyorum” dedi.
Adana’nın biran önce güçlü bir şehir lobisi oluşturması gerektiğini belirten Milletvekili Talip Küçükcan, “Sanayici, işadamı, girişimci, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler, yani Adana’ya hayat veren bütün paydaşlar bir araya gelmeli. Siyasi görüş farklılıklarını bir yana bırakıp Adana için birlikte hareket etmeli. Bu yapıldığı takdirde kentin sorunları daha hızlı gündeme alınarak çözüm üretilir. Sanayi ve Ticaret Odası, Borsa, Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerinin öncülüğünde şehir lobisi oluşturulmalı. Oluşturulacak lobiye belediyelerin de destek vermesi lazım. Adana’da güçlü ve tek ses veren bir şehir lobisi toplumsal bütünleşmeye de katkısı olacaktır” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarını da dinleyeceklerini, geniş bir kent danışma kurulu oluşması için çalışacaklarını ve kendilerine ulaştırılan projelerin hayata geçirilmesi için çaba sarf edeceklerini belirten Küçükcan, siyasetin temsil gücünün kişisel kaldığında çok sınırlı olacağını, güçlü bir kent lobisinin siyasilere destek vermesi halinde ise Adana’yı Ankara’da temsilin çok daha güçlü bir hale geleceğini söyledi.
Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tuyan da konuşmasında, Adana’nın beklentilerini dile getirerek iş dünyasının projelerine siyasilerin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Adana Genç İşadamları Derneği Başkanı Sefa Noyaner ise Adana şehir milliyetçiliğine önem verilmesini, kentin biriken sorunlarının çözümünde birlikte hareket edilmesini ve siyasilerin ulaşılabilir olmasını dilediklerini söyledi.
Yemeğe katılan iş adamları da 1 Kasım Seçimleri’nin istikrar açısından önemli olduğunu ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini dilediklerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Küçükcan: “Adana’nın Kent Lobisine İhtiyacı Var” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçükcan: “Adana’nın Kent Lobisine İhtiyacı Var” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı