KAYSERİ HABERLERİ

Küçükali Mahalle Halkı Kent Dönüşümünü Kendi Hazırlıyor

IHA
20.10.2015 - 12:02Son Güncelleme :

MELİKGAZİ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince şehrimizin orta semtinde kalan ve alış veriş merkezilerine yakınlığı olan Küçükali mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmasına mülk sahiplerinin sahiplendiğini söyledi
Küçükali Mahallesinin şehrin merkezine yakın olmasına rağmen bir türlü gelişmeden payını alamadığını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Kentsel Dönüşüm gerçekleştirmenin ilk şartı mülkiyet sorunudur. 20 yıldır öncelikle ilçemizde gecekondu semtlerinde mülkiyet sorunu çözmeye çalıştık. Ferdi Tapu, 18. Madde uygulaması gibi çalışmalar ile birçok bölgede modern ve sağlıklı yapılaşmanın önünü açtık. 3450 civarında takas için daire yaptık. Buna karşın özel sektörde 20 bin civarında daire yaparak gecekondu semtlerini yaşanılabilinir alanlara dönüştürdü. Her türlü sosyal ve sportif merkezleri kamu yapıları ile semtlerde yenileşmeyi sağladık. Şimdi Küçükali mahallesinde kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Küçükali Mahallesi halkı Kentsel Dönüşümde bizde varız diyerek, evlerini kendileri bizzat yıkarak dönüşümü hızlandırmaktadırlar“ dedi.
Küçükali Mahalle halkının kentsel dönüşüme sahiplendiğini, hatta bizzat çalışmalara ortak olduğunu çünkü bu değişime inandıklarını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm ile Küçükali Kayserimizin prestij semtleri arasında yer alacağını kaydetti.
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesinde Kentsel dönüşüm süreci içerisinde 78 yapının yıkılacağını ve inşaatlarına bu yıl başlanılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Küçükali Mahalle Halkı Kent Dönüşümünü Kendi Hazırlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçükali Mahalle Halkı Kent Dönüşümünü Kendi Hazırlıyor haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı