Gündem Haberleri

  Küçük tanık: Çok acı çektim

  Hürriyet Haber
  11.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alibeyköy'de geçen mayıs ayında, kullandığı çöp kamyonunun düğün halayına dalması sonucu 10 yaşındaki Bülent Ayçiçek'in ölümüne, ikisi çocuk üç kişinin de yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen Cemal Yeter'in duruşmasında ifade veren olayın mağduru 4 yaşındaki Buse Mutlu, ‘‘Oynuyordum, kamyon üstüme geldi. Çok acı çektim’’ deyince herkesi duygulandırdı.

  Eyüp 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Cemal Yeter ve olayın mağdurları katıldı. Davanın iddianamesinde, sanığın olay günü sürücüsü olduğu 34 BHS 81 plakalı çöp kamyonunu evinin önüne parkedip evine yemeğe gittiği anlatıldı. İddianamede, kamyonun frenlerinin boşaldığı ve sanık içindeyken hareket eden kamyonun, sokakta düzenlenen düğünde halay çekenlerin arasına dalarak, 10 yaşındaki Bülent Ayçiçek'in ölmesine, Buse Mutlu ve Duygu Daştan adlı çocuklarla Mahmut Yaman'ın da yaralanmasına neden olduğu belirtildi. Savcı, sanık hakkında tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme ve yaralamaya sebebiyet vermek suçundan 8 yıla kadar hapis cezası talep etti.

  Duruşmada, olayda yaralanan ve dört ay hastanede tedavi gören 4 yaşındaki Buse Mutlu ifade verdi. Minik Buse, olay sırasında oyun oynadığını, kamyonun üzerlerine geldiğini söyledi. Buse Mutlu'nun, ‘‘Gözümü hastanede açtım. Her yerimi diktiler. Çok acı çektim’’ şeklindeki sözleri, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

  Diğer tanıklar da, Yeter'in çöp kamyonunun gerçek şoförü olmadığını, kamyonu kullanmayı bilmediğini iddia ettiler. Müdahil avukatı da bu konunun araştırılmasını istedi. Mahkeme, Yeter'in kamyonu kullanıp kullanamadığının tesbiti için bilirkişi raporu alınmasını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı