"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Küçük sorunlara doğal tedaviler

Yüzünüzde çıkan küçük sivilceden, kırılan tırnaklarınızdan ve dudak uçuklarından nefret ediyorsunuz.

Panik yapmayın! Aşağıda size önereceğimiz doğal yöntemler ve uygulamalar yaza mükemmel bir giriş için ideal...

KÖTÜ AĞIZ KOKUSUNA LİMON

Bırakın, havada sadece aşk kokusu olsun. Diğer kötü kokulardan kurtulmanın en pratik yolu ise oldukça basit; 2 yemek kaşığı limon suyunu bir miktar suyun içine karıştırın ve elde ettiğiniz bu karışımla ağzınızı iyice çalkalayın. Limondaki asit ağız bakterilerini nötrleştirecek ve böylelikle kötü kokunun asıl nedenini ortadan kaldıracak. Daha etkili bir sonuç için dilinizi eczanelerde satılan ya da diş fırçalarının arkasındaki dil temizleyicileriyle temizleyin.

Not: Sarmısak kokusuna karşı; 1 çay kaşığı karbonatı suyun içinde eritin ve ağız gargarası yapın.

KIRILAN TIRNAKLARA POŞET ÇAY

Birkaç saat içinde sevgilinizle Boğaz’a karşı el ele oturabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir adet poşet çay ve manikür seti. Çay poşetinden aldığınız küçük bir parça lifi dikkatlice tırnağınızın üzerine kırık boyunca yerleştirin. Yine az miktarda bir yapıştırıcıyı tırnağınızın üzerine sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Daha sonra tırnağınızı bir törpü yardımıyla törpüleyin.

Not: Eğer daha zamanınız varsa, tırnaklarınıza oje de sürebilirsiniz. Hem iyi görünür hem de kalıcılığı artmış olur.

SİVİLCELERE KARŞI EKİNEZYA

Eczanelerde satılan ekinezyan tintürü (boya) yarım saatte bir sivilcenin üzerine sürün. O andan itibaren yüzünüzde sizi rahatsız eden bu küçük kabartıların hiç şansı yok. En geç beş saatin sonunda cildinizin güzelliğini gölgeleyen sivilcenin orada olmadığını göreceksiniz.

Not: Eğer çok aceleniz varsa bir kapatıcı da yardımınıza koşacaktır. Sivilcenin üzerine dikkatlice sürün ve pudrayla sabitleyin. En azından kötü görüntüsünden kurtulmuş olacaksınız.

HERPESE KARŞI BUZ KÜPLERİ

Herpesin (uçuğun) boyutu henüz küçükken hızlı bir şekilde davranmalısınız. Bunun için buz küplerine ve kağıt mendile ihtiyacınız var. Buzu bir kağıt mendilin içine sarın ve dakikalar boyunca herpesin olduğu bölgeye bastırın. Soğuk şoku bakterilerin o bölgede hızla dağılmasını önler ve kaşınma hissini azaltır. Bölgeyi her 30-40 dakikada bir soğutmalısınız.

Not: Her seferinde yeni bir kağıt mendil kullanmayı ihmal etmeyin. Böylelikle bakterilerin başka bölgelere dağılmasını da engellemiş olursunuz.

Yaza incecik bileklerle girin

Özellikle son yıllarda estetik operasyonlarda kullanılmaya başlanan tekniklerin sürekli güncellenmesi, yeni enstrümanların kullanılması ve teknolojinin bu ameliyatlara dahil olması liposuction yaptırmak isteyenleri rahatlatıyor.

Operasyon sonrası hasta bakımının öneminin yeni yeni anlaşılmaya başlanması da özellikle uzman hekimin seçiminde önemli bir ayrıntı olarak yer alıyor. Bu dönemde uzman doktorun görevlerinden biri de operasyon sonrasında hastayı takibe alarak, lenfatik drenaj masajları önermek, korse kullanımında hastayı uyarmak, gerekli durumlarda şiş ve ödemin azalmasına destek olarak lazer, deep IR ve ultrason tedavileri eklemek. Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Güner’den fine liposhaping hakkında bilgi aldık.

CİLTTE SARKMA OLMUYOR

Özellikle ayak bileklerinin kalınlığından ya da kollarının kalınlığından şikayet edenler için son dönemde oldukça başarılı sonuçlar elde edilen fine liposhaping, uygulama sırasında kullanılan küçük enstrümanlar sayesinde zor ve kısıtlı bölgelere müdahale etmeyi de kolaylaştırıyor. Güner, bu bölgelerdeki fazla yağın alındığını, yayıldığını, sıkılaştırıldığını ya da bölgeye yağ eklendiğini belirtiyor; "Fine liposhaping yöntemi, yağ dokusuna kontrollü bir cerrahi işlem yapabilmeyi sağlayan yeni bir teknik; damla damla yağ alınabilmesini sağlıyor. Eskiden liposuction uygulamaya çekindiğimiz burun kenarları, yanak katlantıları, çene kenarı (bulldog deformasyonları) gibi bölgelere artık daha kolay müdahale edebiliyoruz. Üstelik ciltte sarkma olmuyor. Hatta yüzeysel yağ kompartımanını kusursuzca tedavi edebildiğimizden, ciltte toparlanma ve gerginlik de sağlayabiliyoruz. Yüzdeki bu uygulamalar daha sonra lazer uygulamaları ile kombine edilerek çok daha başarılı bir sonuç elde edilebiliyor."

KÜÇÜK YAĞ FAZLALIKLARI BİLE ALINIYOR

Fine liposhaping’le ayak bilekleri, el bilekleri, diz altı ve dirsek yanında biriken yağları çok daha başarılı şekilde tedavi etmenin mümkün olup, yine aynı yöntemle diz kapakları çevresinde oluşan fındık büyüklüğündeki yağ birikintileri de alınabiliyor. Bu yeni yöntem, çok küçük yağ fazlalıklarına bile başarıyla ve kontrollü bir şekilde müdahale etmeyi sağlıyor.

Yöntem yüze de uygulanabiliyor

Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Güner, operasyon sonrasında hastayı hemen taburcu ettiklerini belirtiyor: "Bu yöntem sonrasında liposuction’da olduğu gibi müdahale edilen bölgelere korse kullanmak gerekmiyor. Ayak bilekleri için özel bir çorap, el bileği için bandaj, diğer bölgeler için de flaster uygulamak yeterli oluyor. Kişi aynı gün ya da ertesi gün işine başlayacak kadar sağlıklı oluyor. Yüze yapılan uygulamalarda ise birkaç gün süren hafif kızarıklıklar oluşabiliyor. Şişme birkaç gün içinde azalıyor, iki hafta içinde tamamen denilecek kadar geriliyor."

CİLDİN SUSUZLUĞUNU GİDERİN

Termal suların sağlığını ve ferahlığını cilde taşıyan Biotherm Aquasource, 24 saat kesintisiz nemlendirici etkisiyle dikkat çekiyor. Eser elementler ve saf termal plankton konsantresi ile zenginleştirilmiş formülü, canlı ve susuzluğu yenmiş bir cilt için nem banyosu oluşturuyor. FİYATI: 82 YTL


Victor&Rolf çiçek bombasıyla geliyor

"Modanın var olmadığı bir ülkeden geliyoruz. Belki de bize en büyük özgürlüğü veren de bu, hiçbir yere ait değiliz"... Tasarımın Hollandalı dahileri, moda dünyasındaki 10. yıllarını ilk kez tasarladıkları bir parfümle; "Flowerbomb"la kutluyorlar. "Hayatın içindeki tüm kötülüklere karşı bir panzehir" olarak tanımladıkları yeni parfümleri gizem ve hayal gücü ile hayata geçirildi. Tıpkı ikilinin tasarımlarında olduğu gibi Flowerbomb’da da tüm zıtlıkların iç içe geçtiğine ve duyulardan oluşan bir buket etkisiyle patladığına şahit oluyoruz. Abartıyla minimalizmin karşı karşıya geldiği, gerçeğin rüyayla çatıştığı ve bilinmeyenin bildik değerlere kafa tuttuğu bir hayal aleminde Victor&Rolf, gerçekleri kanatlandırıyor ve yaşamı pozitife dönüştürmek üzere kolları sıvıyor.
X