Gündem Haberleri

  "Küçük Sırlar"da eylem!

  Hürriyet Haber
  18.01.2011 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Senarist, yönetmen ve oyuncuların 24 Aralık'ta yaptığı 'Yerli dizi yersiz uzun' eylemine bir destek de "Küçük Sırlar"dan geldi

  Reyting listesinin üst sıralarında yer alan dizinin dün akşam yayınlanan bölümünde, zenginliğin tadını çıkarak Meriç okul çıkışı bindiği özel şoförlü otomobilinde çantasından bir gazete kupürü çıkarttı. Meriç moda haberlerine bakarken kamera bir kaç saniyeliğine kupürün arkasındaki "Bakanlara göre de yerli dizi yersiz uzun" yazısına odaklandı.

  Senaryo Yazarları Derneğince (SENDER), 24 Aralık'ta Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde ''Yerli dizi yersiz uzun'' sloganıyla düzenlenen eylemde, sektörün her kesiminden katılımcılar, ''8 saatlik iş günü istiyoruz'', ''Dizi süreleri 45 dakikayı geçmesin'', ''Emeklilik hakkımız gasp edilemez'', ''Taksim sözleşmesi istiyoruz'' ve ''Özel sinema yasası istiyoruz'' şeklindeki isteklerini dile getirmişlerdi.

  Eyleme pek çok sanatçının yanı sıra, Aşk ve Ceza, Arka Sokaklar, Bir Kadın Bir Erkek, Bitmeyen Şarkı, Lale Devri, Yaprak Dökümü, Yer Gök Aşk ve Ömre Bedel gibi dizi ekiplerinin yanı sıra Asist Yapım, Avşar Film, Koliba Film, Boyut Film, Gold Yapım ve   Medyavizyon şirketleri de destek vermişti.
                   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı