KARS HABERLERİ

Küçük Sanayi Sitesi Başkanından Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı

IHA
07.07.2015 - 15:19Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

Kars Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Namık Akça, eski Erzurum yolu Paşaçayır güzergahının yarım kalan yol yapım çalışmalarının tamamlanmasını isteyerek Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu.
Akça, yaptığı açıklamada, Kars-Erzurum eski yolunun fizik koşullarının yetersizliği nedeniyle oluşan trafik ve trafik yüküne yanıt vermediğini söyledi.
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü uhdesindeki yolun bakım ve yapım sorumluluğunun karayollarına ait olduğunu belirten Akça, “Lehseli yolun taşıma kapasitesi düşük, üst yapısı yüzde 95 oranında soyulmuştur. Bahse konu yolun altyapı, Box, Menfez ve tüm sanat yapıları terasubatla doludur. Küçük Sanayi ve Organize Sanayi gibi gelişen bölgeleri ve Kafkas Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumunun ve bazı fakültelerinde güzergahını içerisine alan yolun gereksinimlerde dikkate alındığında yol ve yol üst yapısının acilen yenilenmesi üst yapısının bitümlü sathı kaplama (BSK) ile kaplanması ayrıca yol güzergahındaki köprü açıklığının yeterli olup olmadığının araştırılması acil bir zorunluluktur. Ağır taşıt trafiğinin yol üzerinde oluşturduğu ondülasyon ciddi trafik kazalarına sebep olmaktadır’’ dedi.
Akça, “Bölgemiz için çok önemli bir işlevi yürüten çalışmaları ile bölgemizde heyecan uyandıran Karayolları Bölge Müdürlüğünün iki yıl önce ihale edilen ve Kümbetli köyüne kadarki alanı kapsayan, yapımına başlanmış olup yarım bırakılan yüzlerce işletme sahibini ve dolaylı olarakta binlerce yurttaşımızı direk ilgilendiren bu sorun alanının acilen yapımını sağlaması gerekmektedir. Liyakat ve ehliyetinden şüphe etmediğimiz Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün sorunu acilen çözeceğine olan inancımız tamdır. Bu hususta çok mağdur olan Kars Esnaf ve Sanatkarı ile tüm il halkı bu işin bizzat takipçisi olup, acil şekilde sonlandırılması en büyük temennimizdir” diye konuştu.
IÇ-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Küçük Sanayi Sitesi Başkanından Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçük Sanayi Sitesi Başkanından Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü’ne Çağrı haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   14:38
  • Akşam
   16:55
  • Yatsı
   18:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı