Gündem Haberleri

  Küçük Samet'i AKUT'da bulamadı

  Hürriyet Haber
  30.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde dün kaybolan üç yaşındaki Numan Samet Akkoyun'u arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı. Ailesi çocuğun kaçırılmış olmasından endişe duyuyor.
  Beylerbeyi Köyü'nde dün saat 11.30 sıralarında kaybolan ve şu ana kadar bulunamayan Numan Samet'in babası Metin Akkoyun, arama çalışmalarının yaklaşık 26 saattir sürdüğünü belirterek, bunun normal olmadığını söyledi.
  Beylerbeyi Köyü'nün küçük bir yer olduğunu ve bölgenin tamamen arandığını bildiren Akkoyun, "Başına bir kaza gelmiş olsa bile bulunurdu. 26 saattir arıyoruz, en azından cesedine rastlardık. Oğlumun kaçırılmış olmasından endişe duyuyorum" dedi.
  İzmit'te oturduklarını ve kayınpederine bayram ziyareti için köye geldiklerini anlatan Akkoyun, "Oğlumun dün doğum günüydü, dedeleriyle birlikte bunu kutlayacaktık ama o kayboldu" diyerek gözyaşı döktü.
  Köy Muhtarı İsmail Köse de çocuğun kaçırılma olasılığı bulunduğunu belirterek, "Bayram nedeniyle köye ziyarete gelenler çok oldu. Bunlar arasında yabancı olup olmadığını soruşturuyoruz. Ancak, yaptığımız ilk araştırmada, şüpheli kişi ya da araç görülmediğini belirledik" diye konuştu.
  Bu arada, köy halkı ve İzmit Büyükşehir Belediyesi Kurtarma ekibinin dün gece yaptığı arama çalışmalarından sonuç alınamaması üzerine bölgeye gelen AKUT ekibi, arama çalışmalarını sürdürüyor. 6'şar kişilik iki ekip ve köpeklerle köyden geçen dere güzergahı ile çevrede yapılan arama çalışmalarına köy halkı da katılıyor.
  Numan Samet Akkoyun, dün en son aynı yaştaki kuzeni Ahmet Yılmaz ile köyün biraz dışında oynarken görülmüş, kuzeni eve dönmesine rağmen kendisinden bir daha haber alınamamıştı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı