« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küçük Miray'ın büyük başarısı

10 yaşındaki Miray Demirel, Bavyera Şampiyonluğu'ndan sonra Detmold'de yapılan Almanya Şampiyonası'nda da üçüncü oldu. Demirel şampiyonada ayrıca en centilmen sporcu ödülüne layık görüldü.

Ahmet İNCEL
SON GÜNCELLEME

Geleceğin Steffi Graf'ı olarak gösterilen 10 yaşındaki Türk çocuğu Miray Demirel, Bavyera Şampiyonu olarak katıldığı Almanya Şampiyonası'nda üçüncükle yetindi.

Miray, Almanya'nın Detmold kentinde çeşitli yaş gruplarından toplam 720 çocuğun üç gün boyunca mücadele verdiği şampiyonada altı maç yaptı.
Yarı finale kadar tüm maçlarını açık farklarla kazanan Miray yarı finalde Kerstin Kreis'la yaptığı maçın 6-6 bitmesi sonrası yapılan uzatmada (tie-break) 6-7 yenildi. Üstün performans göstermesine rağmen şampiyonluğu kaybeden Miray 10-13 yaş arası grubunda üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Üçüncülüğün yanısıra şampiyonun en centilmen sporucusu seçilen Miray'a centilmen sporcu ödülü olarak Dünya'nın en ünlü tenisçilerinin imzası bulunan bir tişort hediye edildi.

TÜRK SPONSOR ARIYOR

Dört yıldır tenis oynayan Miray, gelecekte de bu sporu profesyonel olarak yapmak istiyor. Miray'ın anne ve babası, kızlarını turnuvadan turnuvaya götürübilmek için bir karavan almışlar. Baba Demirel, "Antremanlar için saati 50 marka saha tutuyoruz. Antrenöre para ödüyoruz. Tüm bu giderleri karşılamak için gelirimizi kızımızın geleceğine yatırıyoruz. Kızımıza bir sponsor arıyoruz ve gönlümden bu sponsorun bir Türk firması olması geçiyor. Çünkü kızımız çok yakın zamanda tenis kotlarında Türk bayrağını dalgalandıracak" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz