Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Küçük ‘Kara Ses’i Almanya vermiyor

  Hürriyet Haber
  18 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 18 Temmuz 1999 - 00:01

  Almanya, İslam Cemaatleri ve Cemiyetleri Birliği Lideri, kendini ‘Köln Halifesi’ ilan eden Metin Kaplan'ı Türkiye'ye iade etmeyeceğini açıkladı. Almanya Adalet Bakanlığı'nın bir sözcüsü, Ankara'nın iadesini istediği Kaplan'ın Türkiye'ye gönderilmeyeceğini belirtirken, bu kişiyi Türkiye'de idam cezasının beklediğini iddia etti.

  Almanya'nın Sesi Radyosu'na göre sözcü, Metin Kaplan'ın siyasi iltica istemi kabul edilmiş bir kişi olarak cezasını Almanya'da çekeceğini kaydetti. Babası Cemalettin Kaplan'ın 4 yıl önce ölmesi üzerine yerine geçerek sözde halife olan Metin Kaplan, Alman güvenlik güçlerince bir süre önce terörist bir örgütün liderliğini yaptığı gerekçesiyle yakalanmıştı.

  Kilis'te yıldırım can aldı: 1 ölü

  KİLİS'te, yağmur ve dolu, can kaybı ve zarara neden oldu. Dün saat 12.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 2 saat süren yağmur ve dolu, Kocabeyli, Hicipoğlu, Oylum, Karaçavuş ve Acar köyleri ile çevresindeki meyve ve sebze bahçelerinde hasara yolaçtı. Gümüşsuyu köyünde ise yağmur ve doludan korunmak için ağaç altına sığınan İsmail Polat, yıldırım düşmesi sonucunda hayatını kaybetti. Vali Güner Özmen, yağmur ve dolunun neden olduğu zararın saptanması amacıyla hasar tepsit komisyonu oluşturulduğunu, komisyonun çalışmalarına bugün başlayacağını bildirdi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı