Çukurova Haberleri

  Küçük Evler’in sayısı 50’ye ulaştı

  Hürriyet Haber
  28.07.2015 - 01:37 | Son Güncelleme:

  ADANA Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde hayırseverlerce inşa edilen 2 kişilik Küçük Evlerin sayısı, 8 yeni evin hizmete girmesiyle 50’ye ulaştı.

  Küçük Evler uygulaması, Adana Huzurevi’ne 1994’te giren ve 2002 yılında vefat eden emekli öğretmen Müyesser Gürtürk’ün, 1997’de ilk evi kendisinin yaptırmasıyla başladı. 45 metrekarelik, 2 kişilik Küçük Evler, kullanıma elverişli yapısıyla, huzurevi sakinlerinin beğenisini kazandı. Adana Huzurevi’nde hayırseverlerce yaptırılan yeni Küçük Evler törenle açıldı. 8 yeni evin açılış törenine, Vali Mustafa Büyük ve eşi Emine Büyük, Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, Huzurevi Müdürü Nurdan Kama, Huzurevi sakinleri ve davetliler katıldı.

  Törende konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, açık mutfaklı bir salonu, yatak odası, ıslak zemini (banyo-wc) olan, önünde küçük bir balkonu ve bahçesi bulunan evlerin sayısının hızla arttığını belirtti. Türkiye’deki yaşlı nüfusunun çoğaldığına dikkat çeken Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İl Müdürlüğü’nce yaşlılara yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Huzurevi Müdürü Nurdan Kama da ilk kez Adana Huzurevi’nde uygulanan projenin Bakanlık tarafından Türkiye genelinde uygulanması kararı alındığını söyledi.

  Adana Valisi Mustafa Büyük ise yaşlılar ile bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Açılış etkinliğinin Ramazan Ayı’nın huzur ve bereketiyle bütünleşmiş olmasından ayrıca sevinç duyduğunu vurgulayan Büyük "Tamamen hayırseverlerce gerçekleştirilmesi suretiyle ortaya çıkan bu manzara, mübarek Ramazan Ayı’nın manevi ikliminde hepimizi gururlandırıyor. Yaşlılarımız, bizlerin ve toplumumuzun en önemli değerlerindendir. Hepimiz bu evrelerden geçeceğiz. Yaşlılarına sahip çıkmak toplumsal bir görevdir ve bizler bu görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.

  Vali Mustafa Büyük, konuşmasının ardından aynı zamanda Huzurevi sakini olan ve evlerden birinin yapımını gerçekleştiren Fikri Faiz Güralp ile diğer hayırseverlere plaket verdi ve teşekkür etti.

  Açılış töreni iftar programıyla son buldu.

  Etiketler: Seyhan
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı