Gündem Haberleri

  Küçük Ela için seferber oldular

  Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ (Bursa), (DHA)
  02.06.2017 - 09:55 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Ela Taşkın için yakınlarının Türkiye genelinde başlattığı kök hücre ve kan bağışı kampanyası Bursa’nın Orhangazi ilçesinde büyük ilgi gördü. Kızılay'ın bağışı aracı önünde uzun kuyruklar oluştu.

  İstanbul'da yaşayan Taşkın ailesinin 6 yaşındaki kızları Ela Taşkın için yaklaşık 1 ay önce lösemi teşhisi konuldu. Ela Taşkın’ın yakınlarından alınan kan örneklerinde uygun donör bulunamadı. Kök hücre bankasında da uygun donör bulunamayınca Orhangazi’de yaşayan Ela Taşkın’ın yakınları, Türkiye genelinde kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Kızılay Bursa Şubesi de kampanya kapsamında Orhangazide Cumhuriyet Meydanı’na kurulan özel çadır ve kan bağış aracındaÿbağış yapmak isteyenlerden kan örneği aldı. 17.00 ile 24.00 saatleri arasında yürütülen kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Meydana kurulan çadır ve kan bağışı aracı önünde uzun kuyruklar oluştu.

  BELEDİYE BAŞKANI DA DESTEK VERDİ

  Kampanyaya destek veren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da Kızılay’ın bağış çadırını ziyaret etti. Türkiye genelinde ilik nakli bekleyen binlerce hasta olduğuna söyleyen Başkan Çağlayan, "Ela Kızımız adına Orhangazide başlatılan bir kampanya çığ gibi büyüdü. Hem Ela kızımız, hem de diğer ilik nakli bekleyen hastalarımıza buradan inşallah güzel haberler çıkar" dedi. 

  Ela Taşkının teyzesi Tuğcan Baltacı ise Ela için yaklaşık 1 ay önce lösemi teşhisi konduğunu belirterek, "Doktorumuzla birlikte ilk önce ailesi ve yakınlarından kan örnekleri alındı. Ancak uygun donör ne yazık ki bulunamadı. Ardından kök hücre bankasına başvurduk. Burada da uygun donör bulunamayınca arkadaş ve aile çevremizle birlikte bir kampanya başlattık. Orhangazi bu kampanyaya sahip çıktı. Tüm Orhangazililere teşekkür ediyorum." dedi.

  HALUK LEVENT VE ÇARŞI GRUBU’NDAN DESTEK

  Kampanyaya sanatçı Haluk Levent de destek verdi. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından #elayadonörol hashtagıyla, kan örneği verirken fotoğrafın paylaşan Levent, "Eğer bu kan Ela’ya uygun olmazsa, başka bir çocuğumuza hayat verebilir. Kemik iliği bekleyen yüzlerce çocuk var. Haydi AHBAP!" şeklinde not düştü. 

  Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı da #elayaİlikAranıyor hashtagıyla üyelerini kampanyaya davet etti.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı