Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Küçük Alican'dan büyük başarı

Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) tarafından Türkiye'nin organizatörlüğünde Antalya'da yapılan “Eurokids Uluslararası Kampı”na Malatya'dan davet edilen ve kampın en küçük sporcusu olan 10 yaşındaki Alican Şeker, çalışmaları başarıyla tamamladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Esenlik Malatya Belediyespor Kulübü sporcularından 10 yaşındaki Alican Şeker'in antrenörü Ömer Tekin, Malatya'dan Eurokids kampına davet edilen sporcuları Alican'ın kamp süresince stiliyle izleyenleri kendine hayran bıraktığını söyledi.

Yaklaşık üç yıl önce babasının teşvikleriyle masa tenisine başlayan küçük Alican'ın gözlerden kaçmayacak bir yeteneğe sahip olduğunu dile getiren Tekin, Türkiye'den üç sporcunun katıldığı kampa Alican'ın da davet edilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Küçük Alican'ın Avrupa düzeyinde oynayabilecek bir yeteneğe sahip olduğuna dikkati çeken Tekin, şunları söyledi:
“Eurokids kampı 10 yıl aradan sonra Türkiye'de yapıldı. Ev sahibi olmamız avantajıyla kampa ülkemizden üç kişi davet edildi. Bunlardan birisi de 10 yaşındaki sporcumuz Alican oldu. Kamp 1999 yılı doğumlu sporculardan oluşuyordu. Ancak kendisinden üç yaş büyüklerle başa baş oynayan 2001 doğumlu Alican, gelecek vaat ettiği için bu kampa davet edildi. Kamp süresince Alican stiliyle izleyenleri kendisine hayran bıraktı.”

“BAKANIMIZINDA DİKKATİNİ ÇEKMİŞTİ”

Küçük sporcuları Alican'ın, 17 ülkeden 34 sporcunun katıldığı kampın adeta gözdesi olduğuna işaret eden Tekin, kendisinden iki yaş büyüklerle yaptığı yarışlarda 5 galibiyet alarak kampı başarıyla tamamladığını belirterek, “Alican zeki bir sporcu. Masa tenisine de gayet ciddi bakıyor. Bu işi çok seviyor. Hızı, çevik olması ve farklı stiliyle görenlerin ilgi odağı oluyor. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geçen yıl ilimize gelen Bakanımız Faruk Nafiz Özok'un da dikkatini çekmişti. Alican'da gelecek gördüğünü belirterek, federasyona önermişti” diye konuştu.

Alican'ın günde üç saat antrenman yaptığını ve her geçen gün kendini geliştirdiğini belirten Tekin, sporcularının şu anki hedefinin gelecek yıl yapılacak Türkiye Şampiyonası olduğunu kaydetti.
Küçük Alican ise çok faydalı bir kamp dönemi geçirdiğini belirterek, “Başarımın sırrı çok çalışmak. Masa tenisi oynamayı seviyorum. Daha da başarılı olmak için çalışacağım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz