« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kubilay'a kemik iliği bulundu

Lösemi hastası Bursasporlu Kubilay Toptaş'a uygun kemik iliği bulundu. Kemik iliği sahibinin kimliği açıklanmazken, operasyonun Essen Üniversitesi Kliniği'nde ocak ayının sonunda yapılacağı bildirildi.

Yunus ÜLGER / ESSEN
SON GÜNCELLEME

Essen'deki Protestan Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası Bursasporlu futbolcu Kubilay Toptaş'a uygun kemik iliği bulundu. Essen Üniversitesi Kliniği Kemik İliği Merkezi, bulunan kemik iliğinin sahibinin kimliğini açıklamazken, nakilin ocak ayının sonlarına doğru yapılacağını açıkladı.
Haberi aldığında çok sevindiğini bildiren Kubilay, ``Bu kadar kısa sürede yüzde yüz uyan kemik iliği bulunması, Lotto'da altı tutturmak gibi bir şey. Bu benim hayatta kalabilmem için büyük şans. Yoksa, doktorlar yaşam süremin en fazla bir yıl olduğunu söylediler. Kampanyalarıyla bana destek olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

BAYRAM HEDİYESİ

Kubilay'ın kız kardeşi Nejla Toptaş, bunun büyük bir bayram hediyesi olduğunu söyleyerek, "Bu bize bayram gününde Allah'ın bir hediyesi oldu. Haberi alınca dünyalar bizim oldu. Doktorlar haberi verdiğinde, sevinçten ne yapacağımızı şaşırdık. Hem ağlamak, hem de gülmek istedim. İnşallah, bütün kemik iliği hastaları da bizim kadar şanslı olurlar" diye duygularını dile getirdi.
Lösemi hastalığı tekrarlayan Kubilay, iki ayı aşkın bir süredir Essen'deki Protestan Hastanesi'nde tedavi görüyor. Kubilay'ın ailesinin oturduğu Wesel'de düzenlenen kampanlarda çok sayıda insan 27 yaşındaki Türk genci için kan örneği ve para bağışında bulunmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz