GeriSpor Kubica test pilotu olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kubica test pilotu olacak

Kubica test pilotu olacak
refid:21531144 ilişkili resim dosyası

Pirelli motorsporları diektörü Paul Hembery'ye göre Robert Kubica, 2013 sezonunda Pirelli test pilotu olarak F1'e geri dönebilir.

Pirelli, Formula 1'de yarışmaya dönmek istediğini açıklayan Jaime Algersuari'nin yerine yeni bir pilot arayışına girdi bile.

turkiyef1.com'un haberine göre, Algersuari'nin ise Force India'nın pilotlarından birisi ile yollarını ayırması halinde bu takımla pistlere dönebileceği belirtiliyor.

Kubica'nın elinin, Formula 1 arabası kullanabilecek seviyede iyileşim iyileşmediğ soruları hala tazeyken, Pirelli'den gelen açıklama, Kubic'nın hazır olduğu ve firmanın da kendisiyle çalışmak istediği yolunda oldu.

Kubica'nın test pilotu olarak dönüşü Pirelli'yi bir başka yönden de ilgilendiriyor çünkü firmanın kullandığı 2010 model Renault F1 otomobili, Kubica'nın 2 sene önce yarıştığı araç.

Kubica'yla çalışma olasılıkları sorulan Hembery, "Kendisiyle Formula 1'den çok ralli konusunda çalışmayı da düşünebiliriz." dedi.

"Robert'le bir süredir görüşmedim ancak onun da dahil oduğu bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Şu an bunu başarabilir mi bilmiyorum. Ancak fiziksel sorunlarının üstesinden gelirse 2013'te bizimle çalışmak, 2014'te F1'e dönmek için ona gerekli hazırlık sürecini sağlayabilir."

2014 yılında büyük oranda değişmesi beklenen teknik düzenlemeler hakkında ise Hembery, "Bu büyü bir sorun. Şu an için yeni özelliklere sahip bir otomobil bulmak imkansız. Belki 2010 Renault büyük bir modifiye geçirebilir. Bekleyip göreceğiz." dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle