TRABZON HABERLERİ

KTÜ'de "Hocalı Soykırımı Gerçekleri" konferansı

AA / Aydın Gelleci
28.02.2016 - 18:00Son Güncelleme :
AA / Aydın Gelleci

TRABZON (AA) - Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) "Hocalı Soykırımı Gerçekleri" konulu konferans düzenlendi.

KTÜ Tarih Kulübünce Nazım Terzioğlu Amfisinde gerçekleştirilen konferansa, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmayıl konuşmacı olarak katıldı.

KTÜ Tarih Kulübü Başkanı Araştırma Görevlisi Murat Yılmaz'ın açılış konuşmasının ardından söz alan Doç. Dr. Toğrul İsmayıl, Dağlık Karabağ'ın uluslararası stratejik önemine değindi.

Daha sonra Hocalı soykırımıyla ilgili olan ve yapımcılığını Prof. Dr. Hanım Halilova ile Doç. Dr. Toğrul İsmayıl'ın yaptığı belgesel katılımcılara izlettirildi.

Belgesel üzerinden konuşmasına devam eden İsmayıl, Hocalı'da, resmi rakam olan 613'ten daha fazla kişinin vahşice katledildiğini ve şu ana dek hala haber alınamamış onlarca kişinin de kaybolduğunu söyledi.

Konferansın ardından Doç. Dr. İsmayıl'a plaket takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden KTÜ'de "Hocalı Soykırımı Gerçekleri" konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 18 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTÜ'de "Hocalı Soykırımı Gerçekleri" konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı