KAYSERİ HABERLERİ

KTO'dan uyuşturucu uyarısı

DHA
27.06.2017 - 12:09Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 'Uyuşturucu ile Mücadele Günü' 'nedeniyle yayımladığı mesajında, “Toplumu, özellikle gençlerimizi, çocuklarımızı her türlü bağımlılık yapıcı madde ve nesnelerden korumak hepimizin ortak görevidir” dedi.
Hiçyılmaz, madde kullanımının gelişmekte olan ve gelişmiş ülkelerin en başta gelen toplumsal sorunlarından birisi olduğunu vurguladı. Hiçyılmaz, “Yalnızca toplumsal ve sosyal boyutu ile kalmamakta, ciddi sağlık sorunlarına da neden olduğu için, madde kullanımı aynı zamanda önemli bir halk sağlığı sorunu olarak da karşımıza çıkmaktadır” diye konuştu. KTO Başkanı Hiçyılmaz, şöyle dedi:
“Madde kullanımındaki artışın insanlık için önemli bir tehdit oluşturması üzerine 1987 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan bir karar ile 26 Haziran ‘Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele’ günü olarak kabul edilmiş ve bu günde değişik etkinlikler düzenlenerek toplumsal bilinçlenmenin sağlanması hedeflenmiştir. Bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele Devletin tüm kurumlarının ve bütün sivil toplum örgütlerinin işbirliği ve uyum içinde çalışarak başarı sağlayabilecekleri toplum açısından ciddi bir sorundur. Madde bağımlılığının birey ve toplum açısından oluşturduğu olumsuzluklar maddi ve manevi maliyeti yüksek bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Madde bağımlılığı bireye, aileye ve yakın sosyal çevreye çok ciddi olumsuzluklar yaşatmakta, bireyin toplumdan kopmasına ve soyutlanmasına neden olarak sosyal bir izolasyon meydana getirebilmektedir.”
Başkan Hiçyılmaz, toplumu, özellikle genç ve, çocukları her türlü bağımlılık yapıcı madde ve nesnelerden korumak, kollamak herkesin başta gelen görevi olması ve toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, şöyle devam etti:
"Madde bağımlılığı ile mücadelede en önemli faktör ve korunma yolu, madde bağımlılığının yol açtığı fiziksel, ruhsal, toplumsal sorunlar hakkında bilgi sahibi olmak ve eğitimden geçmektedir. Eğitim ile toplumun bilinçlendirilmesi noktasında, KTO ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, okullarımızda uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı seminerler, paneller ve eğitim programları düzenlenmesi ve daha fazla katkı sağlanmasında göreve hazırız.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KTO'dan uyuşturucu uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı