KAYSERİ HABERLERİ

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

IHA
12.08.2015 - 12:14Son Güncelleme :

KAYSERİ TİCARET ODASI BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ(ORTADAKİ) KOALİSYON ÇALIŞMALARININ BAŞARIYA ULAŞMASINI TEMENNİ ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Koalisyon hükümeti çalışmalarının başarıya ulaşmasını temenni ediyorum” dedi.
Kentte bulunan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz çeşitli konularda açıklamalarda bulundu, İki yıl içerisinde yapmak istedikleri çalışmaların çoğunu yerine getirdiklerini kaydeden Hiçyılmaz, “Kayseri ticaret odasında 2013 yılının Mayıs ayında yapılan seçimlerde yönetime gelmiş olan heyetimiz iki yılı aşkın süredir Kayseri Ticaret Odasında 17 bin civarındaki üyemize hizmet vermek bakımından elinden gelen tüm gayreti göstermekte ve yaptığı her hizmetin odağına üyelerimizi koymak suretiyle onların daha iyi ticaret yapmaları ve yaptıkları ticaretten daha çok kar etmeleri bakımından bizim ne yapmamız gerekiyorsa onları yapmaya çalışıyoruz. Bu iki yılı aşkın sürelik zaman içerisinde yapmaya söz verdiğimiz bir çok icraatın aşağı yukarı yüzde seksenini yapmış durumdayız. Kayseri Ticaret Odası Türkiye’nin en önemli odalarından bir tanesidir. Bizden öncede Kayseri Ticaret Odasının yönetiminde bulunan her arkadaşımız Kayseri Ticaret Odasının Türkiye’de önemli bir oda haline gelmesi bakımından gayretler göstermişlerdir. Yani Kayseri Ticaret Odasına üye olan arkadaşların ticaret odasından daha çok menfaat elde etmeleri, kendilerinin daha iyi temsil edilmeleri ve Türkiye’de bizimle eşit olabilecek odalarda neler yapılıyorsa hem onları yapmaları ama onunla da yetinmeyip daha da fazlasını yapmamız gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Bir odanın üyelerine n iyi şekilde hizmet edebilmesi önemli organlarımızdan olan meslek komitelerinin çalışmalarına önem vermekten geçmektedir. Çünkü meslek komiteleri odaların bel kemiğini oluşturmaktadır ve eğer meslek komiteleri çok faal ve faydalı bir şekilde çalışırsa üyelerine menfaat sağlarlar” ifadelerini kullandı.. Yeni yapılacak olan hizmet binası hakkında bilgiler veren Hiçyılmaz, “17 bin üyesi olan Kayseri Ticaret Odasının 70 yıldır kullandığı şuan itibariyle üyelerimize daha iyi hizmet verme noktasında yapabileceğimiz şeyleri yapamadığımız, icraatlarımızı tam manasıyla gerçekleştiremediğimiz ve hizmetlerimizin aksamasına sebep olduğunu düşündüğümüz hizmet binamızın yenilenmesi yeni bir hizmet binasının yapılması zorunlu hale gelmiştir. Hizmet binasının yapılması hususunda çalışmalar yürüttük ve çevre yolu üzerinde sanayi odasının yanındaki arsamız üzerinde Kayseri Ticaret Odasına ve Kayseri ticaretine yakışır bir hizmet binası için çalışmalar yaptık” dedi.
“KOALİSYON HÜKÜMETİ ÇALIŞMALARININ BAŞARIYA ULAŞMASINI TEMENNİ EDİYORUM”
Hükümet kurma çalışmalarını değerlendiren KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz çalışmaların biran önce başarıyla sonuçlanmasını temenni ettiklerini söyledi. Hiçyılmaz, “Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümeti kurma görevini yerine getirme bakımından Cumhuriyet Halk Partisi ile görüşmelerini yapıyor. Bu görüşmeler neticesinde ümit ediyorum Cumhuriyet Halk Partisi ile olabilir Milliyetçi Hareket Partisi ile olabilir bir koalisyon hükümetinin kurulması iş dünyası bakımından çok önemlidir. Çünkü ihracat konusunda olsun, istihdam konusunda olsun ve diğer konularda iş dünyasının sıkıntıları var. Bu sıkıntıların çözülebilmesi bakımından da güçlü bir hükümete ihtiyaç vardır. Bunun için koalisyon hükümeti çalışmalarının başarıya ulaşmasını temenni ediyorum. Fakat koalisyon hükümeti kurulması noktasında bir başarısızlık söz konusu olursa tekrar milli iradeye başvurmakta demokrasinin gereğidir” şeklinde konuştu. Son günlerdeki terör olaylarını da değerlendiren Hiçyılmaz, “Tabi seçimlerden sonra Türkiye’de hükümet krizi bir boşluk gibi gören bazı terörist mihraklar Türkiye’yi karıştırmanın çok uygun bir zaman ve zemin olduğunu düşündüren ve Türkiye’yi karıştırmak için ellerinden gelen tüm çirkinlikleri yapmaya başladılar. Hükümetin son teröriste kadar operasyonlarına devam etmesi gerekir” dedi.
Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hiçyılmaz, borcu olan üyelerin borçlarını ödemelerini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:08
 • Guneş
  06:31
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı