KAYSERİ HABERLERİ

KTO üyelerine dış ticaret ve pazar araştırması eğitimi verildi

DHA
02.04.2018 - 14:44Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası’nın düzenlediği "Dış Ticaret İstihbarat ve Pazar Araştırması" Eğitimini gerçekleştirildi. Ticaret Odası üyesi firmaların temsilcilerine, 6 saatlik programda bilgi verildi. 

Sertifika törenine katılan  Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Oda üyelerinin dış ticaret işlemlerini daha hızlı, etkin ve başarılı şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaya yönelik, ihtiyaç duydukları dış ticaret elemanlarının yetişmesi amacıyla bu eğitim programını düzenlediklerini belirtti.  Hasnalçacı, “Ülkelerin gelişim göstermesinde, üretimin fazlalığı kadar ihracat yapabilme kapasitesi de önemli yer tutmaktadır. 20-30 yıl öncesine göre, günümüzde üretimin kolaylaştığı ancak rekabetten dolayı ise ihracatın ve pazarlamanın zor hale geldiği bir gerçektir. Bu süreçte hem ekonomimizin güçlendirilmesi adına gayret ediyor, hem de ihracatımızı artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Hasnalçacı konuşmasının sonunda Dış Ticaret Eğitim programını başarı ile bitiren kursiyerleri kutladı ve Kayseri’nin ihracatının artışına önemli katkılar sağlamalarını diledi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde KTO üyelerine dış ticaret ve pazar araştırması eğitimi verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı