KONYA HABERLERİ

KTO Karatay Üniversitesi’nde Konya Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

IHA
09.07.2015 - 11:38Son Güncelleme : 09.07.2015 - 11:39

KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ'NDE KONYA TEKNOKENT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri Ar-ge, proje ve İnovasyon çalışma grubu, Avrupa Birliği (AB) Projeleri, Mentörlük destek programları ve Girişimcilik Projeleri konusunda Konya Teknokent uzmanları tarafından bilgilendirildi.
Avrupa Birliği Projeleri, Mentörlük Destek Programları ve Girişimcilik Projeleri KTO Karatay Üniversitesi’nde anlatıldı. Konya Teknokent tarafından gerçekleştirilen toplantıya KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve üniversite Ar-Ge, Proje ve İnovasyon çalışma gurubu katıldı.
“KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ, ARTIK TEKNOKENT’İN DE BİR ÜNİVERSİTESİ “
Prof. Dr. Bayram Sade Konya Teknokent’in üniversiteler, akademisyenler, sanayiciler için bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti. Ar-Ge ihtiyaçlarının karşılanması için üniversitelerin öğretim elemanları ve üniversitenin akademik birimleriyle ile ilgili taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonun Konya Teknokent tarafından sağlandığını aktaran Prof. Dr. Bayram Sade, “Üniversitelerdeki bilgi, birikim ve teknolojinin sanayi ile buluşması temel amacımız. Biz de KTO Karatay Üniversitesi olarak akademisyenlerimizle ve öğrencilerimizle her türlü olanaktan faydalanmak istiyoruz. Bu toplantıda proje yazımından projenin onaylanmasına kadar olan süreci izlemiş olduk. Burası Teknokent’in de bir üniversitesi artık. Hep birlikte güzel araştırmalara çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.
Rektör Prof. Dr. Bayram Sade, KTO Karatay Üniversitesi’nde yürütülen bilimsel araştırmadan elde edilen bilginin yeni ürün ve süreçlere dönüştürülerek ticarileştirilmesi noktasında Teknokent’in nitelikli araştırmacılara destek olacağını belirtti.
“KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ”
Toplantıda konuşan Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yeliz Erenler ise, Teknokent’in araştırmacılara üniversite, kamu sanayi işbirliğini sağlayan bir kuruluş olduğunu söyledi. Erenler, “Teknokent üniversite, sanayi, kamu işbirliğini sağlayan etkili bir ara yüzdür. Araştırma-geliştirme yapmak isteyen firmalara yardımcı oluyoruz. KOP bölgesi üniversiteleri ile deneyimlerimizi arttırmak ana hedeflerimizden bu nedenle KTO Karatay Üniversitesi ile işbirliği içerisindeyiz. Araştırmacılarımızla akademik ve teknik desteklerle nitelikli çalışmalara imza atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KTO Karatay Üniversitesi’nde Konya Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Karatay Üniversitesi’nde Konya Teknokent Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı