KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi

IHA
19 Ekim 2015 - 09:10Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 09:11

KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ

IHA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, partilerin 1 Kasım genel seçimleri için açıkladığı seçim beyannamelerini değerlendirdi.
Bazı partilerin 7 Haziran seçimlerinin aksine 1 Kasım’da yapılacak olan seçimler için vaatlerini geliştirdiğini söyleyen KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "1 Kasım’da ki yapılacak olan seçimlerde partiler yapacakları konusundaki vaatlerini açıkladılar. 7 Haziran seçimlerinden öncede vaatlerini açıklamışlardı. Ancak bu sefer 1 Kasım seçimlerine yönelik yapmış oldukları açıklamalarında bazı partiler 1 Kasım seçim vaatlerinde biraz daha geliştirme ve genişleme ve bazı konularda da yeni ilaveler yapmışlar. Bu vaatler konusu vatandaşı doğrudan ilgilendiren, iş dünyasını, gençleri, öğrencileri, emeklileri ilgilendiren bölümleri elbette vardır. Bunların özellikle üç partide Ak Parti, CHP ve MHP’nin vaat bildirgelerine baktığımızda neredeyse yarısına yakın olan kısmının ekonomiyle alakalı olduğunu görüyoruz. Bu durum bizi iş dünyası olarak sevindiriyor. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon hükümetinin kurulamamasıyla sıkıntıların biraz daha arttığı bir dönemden geçiyoruz ve 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerde bu vaatler doğrultusunda insanlar oylarını kullanacaktır" dedi.
Partilerin açıkladığı vaatlerden gençlerin de memnun olduğunu söyleyen Hiçyılmaz, "Özellikle gençler, emekliler, çalışanlar özellikle asgari ücret bakımından verilen vaatler bu kesimleri daha çok heyecanlandırmaktadır. 1 Kasımdan sonra kurulacak hangi hükümet olursa olsun bir iyileştirme olacağı gözüküyor. Her parti işsizliğin azaltılması bakımından gayret gösterileceğini söylüyor. İstihdama ağırlık vereceklerini söylüyorlar. Asgari ücretin hem yükseltilmesi hem de vergi dışı bırakılması bakımından bazı yükler getirildiği gözükmektedir. Bir taraftan işsizliği artıralım istihdamı azaltalım derken bir taraftan da işçilik maliyetlerini yükseltici şekilde bazı unsurların vaatler bildirgesinde olması tezat bir durum gibi gözüküyor. Çünkü CHP kamuya ağırlık vereceğini kamunun yapacağı yatırımlarla sonucunda güçlü bir hükümetin ortaya çıkması bizim için çok önemlidir" ifadelerini kullandı.
’Vaatlere baktığımızda özellikle büyüme, işsizlik ve enflasyon üzerine kurgulanmış bir vaatler zinciri var’ diyen Başkan Hiçyılmaz, "Büyüme noktasında her üç partide yüzde altı civarında büyümeyi söylüyorlar. Teknoloji ve yenilik geliştirme kapasitesinin artırılması konusunda, kurumsal kalitenin artırılması konusunda, fiziki alt yapının güçlendirilmesi konusunda makro ekonomik istikrarın sürdürebilir şekilde güçlendirilmesi konusunda ve alacağı elemanlarla, işçilerle işsizliği azaltacağı konusunda bir görüşü var. Buna iş dünyası olarak çok fazla itibar edemiyoruz çünkü iş dünyası ve özel sektör olarak istihdamın ön planda olması gerektiğini düşünüyoruz. Kamunun işsizliği önleme bakımından devrede olacağı bir sistemin maliyetleri artıracağını Türkiye’nin şuanda uygulanan ekonomik sistemle ters düşeceğini düşünüyoruz. Özel sektöre ağırlık verilmeli, özel sektör teşvik edilmeli ve istihdamı özel sektörün sağlaması bakımından gayretler olmalıdır. Yeni bir önerisi olan parti görmedim. Yani hükümetin belirleyeceği bir enflasyon hedefi doğrultusunda politikalar üretilecek" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 09 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz Partilerin Seçim Vaatlerini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı