KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

IHA
30 Temmuz 2015 - 13:04Son Güncelleme : 30 Temmuz 2015 - 13:05

KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ, EKMEK PİYASASINI DEĞERLENDİRDİ.

IHA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 250 gram ekmeğin tavan fiyatının 85 kuruş olduğunu söyleyerek, "Bu fiyattan aşağı satanlar kar edebiliyorsa, istedikleri fiyata satabilirler" dedi.
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, ekmek piyasasını değerlendirdi. Hiçyılmaz, "Kayseri’de ekmek fiyatlarının belirlenmesinin konusunda esnaf odaları birliği ve Kayseri Ticaret Odası müdahil olacak. Ekmek fiyatları 70 kuruşa satılırken, fırıncılardan bize zam yapılma talebi geldiğinde Esnaf Odaları Birliği ile beraber hareket etmek suretiyle fiyatların kurtarıp kurtarmadığı noktasında, zam yapılıp yapılmaması konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde 70 kuruşa satılan 250 gram ekmeği 85 kuruşa satılmasının uygun olacağını Esnaf Odaları Birliği ile beraber karar verdik. Bizim almış olduğumuz bu karar, ekmek fiyatının tavan fiyatıdır. 250 gramlık ekmek, en fazla 85 kuruşa satılabilir diye karar aldık. Rekabet şartları içerisinde bunun daha aşağıya satılabileceği veya satılmayacağı hususu fırıncıların kendi uhdesinde olan bir husustur" dedi.
Başkan Hiçyılmaz, "Nitekim 85 kuruş yaptıktan sonra bir müddet 80-85 kuruş gibi seyreden fiyatların günümüzde daha da aşağı satıldığı noktasında bize de bilgiler gelmektedir. Kurtarabiliyorsa, kar edilebiliyorsa serbest rekabet piyasası içerisinde fırıncılar istedikleri fiyatlarda ekmeği satabilirler. 85 kuruşu geçmemek şartıyla 85 kuruş veya altında fiyatların belirlenmesi piyasa şartlarına bağlıdır ve piyasa kendi dengesini sağlama suretiyle fiyatını kendi tespit edecektir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı