Kayseri Haberleri

KAYSERİ HABERLERİ

  KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir

  DHA
  20 Mart 2017 - 15:52Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 15:52

  KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir

  KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir" dedi.
  KTO Başkanı Hiçyılmaz, yayımladığı mesajla baharın müjdecisi nevruz bayramını kutladı. Hiçyılmaz, mesajında; Orta Asya'dan, Balkanlar'a kadar uzanan geniş  coğrafyada binlerce yılldır coşkuyla kutlanan nevruzun, bolluk, bereket ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisi olduğunu belirtti. Hiçyılmaz, şöyle dedi:
  "Binlerce yıldır kutladığımız Nevruz Bayramı; çeşitli renkler, inanışlar ve gelenekler oluşturarak yüzyıllardır yaşatılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Nevruz; kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır."
  Mesajında, bugünlerde, her zamankinden daha fazla kenetlenmenin gerektiğini vurgulayan Hiçyılmaz, şöyle devam etti:
  "Milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Unutulmamalıdır ki bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu topraklar üzerindeki kardeşliğin ve birliğin binlerce yıl sürmesi en büyük temennimizdir. Nevruz'un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum." 

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KayseriBugün15 ºCHafif Yağmurlu
  • Cuma11 ºC
  • Cmts15 ºC
  • Pazr15 ºC
  • Pzts19 ºC
  • Salı20 ºC
  • Çarş15 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı