KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir

DHA
20 Mart 2017 - 15:52Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 15:53

KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir

DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir" dedi.
KTO Başkanı Hiçyılmaz, yayımladığı mesajla baharın müjdecisi nevruz bayramını kutladı. Hiçyılmaz, mesajında; Orta Asya'dan, Balkanlar'a kadar uzanan geniş  coğrafyada binlerce yılldır coşkuyla kutlanan nevruzun, bolluk, bereket ve bahar mevsiminin gelişinin müjdecisi olduğunu belirtti. Hiçyılmaz, şöyle dedi:
"Binlerce yıldır kutladığımız Nevruz Bayramı; çeşitli renkler, inanışlar ve gelenekler oluşturarak yüzyıllardır yaşatılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Nevruz; kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır."
Mesajında, bugünlerde, her zamankinden daha fazla kenetlenmenin gerektiğini vurgulayan Hiçyılmaz, şöyle devam etti:
"Milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Unutulmamalıdır ki bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu topraklar üzerindeki kardeşliğin ve birliğin binlerce yıl sürmesi en büyük temennimizdir. Nevruz'un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum." 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2017 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Hiçyılmaz: Nevruz, geçmişten gelen var oluşun göstergesidir haberi güncellenecektir.

  YOL DURUMU
  Trafik durumunu anında takip edin...
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Mayıs 2017, Pazartesi
  KAYSERİ NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Atalay Eczane

   Melikgazi
  • Akdemir Eczane

   Talas
  • Çilingir Eczane

   Kocasinan
  • Kılıç Eczanesi

   Develi
  • Meltem Zenger Eczane

   Melikgazi
  • Balım Eczane

   Kocasinan
  • Bahçelievler Eczane

   Talas
  • Umay Eczane

   Kocasinan
  • Kaşıkçı Eczane

   Melikgazi
  • Aslı Ünlüel Eczane

   Melikgazi
  Sayfa Başı