KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Esnaf Ziyaretleri

IHA
19.08.2015 - 16:27Son Güncelleme :

KAYSERİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ

IHA

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, esnafları ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.
Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, esnaflar ile tek tek tokalaşarak selamlaştı. Esnaflarla sohbet eden Hiçyılmaz, onların sıkıntılarını dinledi. Ziyaret hakkında bilgiler veren Mahmut Hiçyılmaz, “Bugünlerde üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Çünkü piyasa şartları itibari ile üyelerimizin zaman zaman şikayetleri ile karşılaşıyoruz. Bir de kendilerini iş yerlerinde ziyaret etmek suretiyle hem hal hatır soruyoruz hem de piyasa şartları itibari ile nabız tutmaya çalışıyoruz. Çünkü biz oda olarak üyelerimizin temsil edildiği bir yer olduğu bilincindeyiz ve üyelerimizin ne talepleri varsa onların gündeme getirilmesi bakımından bu tür ziyaretlerimizi yapıyoruz ve elde ettiğimiz bilgileri ona göre değerlendirip kamuoyuna açıklamalar yapıyoruz ve girişimde bulunulması gereken mercilerle görüşüp sıkıntıların çözülmesi noktasında gayret gösteriyoruz” dedi. Kayseri Ticaret Odası meslek komitelerinden sadece seçilmiş olanları değil aynı zamanda meslek grubunda iki üyeyi davet etmek suretiyle daha katılımcı bir yönetim tarzı benimsediklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Elbette üyelerimizin odaya gelmelerini sağlamaya çalışıyoruz, onları davet ediyoruz. Ancak bir de kendi iş yerlerinde ziyaret etmek suretiyle hem iş yerlerini görme fırsat elde ediyoruz hem de işlerinin nasıl olduğu hususunda bizzat kendilerine sorular soruyoruz” diye konuştu.
“BORCU OLAN VE ASKIDA OLAN ÜYELERİMİZ BORÇLARINI ÖDEMELERİ NOKTASINDA GAYRET GÖSTERİRLERSE KATKI SUNMUŞ OLURLAR”
Yeni hizmet binası hakkında da bilgiler veren Hiçyılmaz,” Biz Kayseri ticaretine, Kayseri’nin ticaret erbabına yakışır bir şekilde hizmet binasının olması gerektiğinden hareketle yaklaşık 2 yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığımız ve projelendirdiğimiz neticesinde ihalesini yaptığımız inşaatımıza zaten müteahhit firma tarafından başlanılmıştı. Biz de 14 Ağustos’ta resmi bir temel atma töreni yapmak suretiyle tüm üyelerimizi davet ettik ve hizmet binamızın resmi temel atma törenini gerçekleştirdik. 18 bin metrekare inşaat alanı olan ve bugün 17 bin üyesi olan odamızın 10 yıl sonra 30 binlerle, 20 yıl sonra 50 binlerle anılacak olan üye sayısına daha iyi cevap verebilmek, daha iyi hizmet verebilmek için böyle bir hizmet binasının yapılması gerektiği kanaatimizle hareket ettik” ifadelerini kullandı. Borcu olan üyelerin borçlarını ödemeleriyle yeni binanın yapımına katkı sunmuş olacaklarını vurgulayan Hiçyılmaz, şunları söyledi: “ Eski binamızın özellikle otopark sıkıntısından dolayı böyle bir yerin üyelerimize hizmet vermek bakımından bize daha çok avantaj sağladığını düşünüyoruz. Bu inşaatı yaparken şuanda mevcut paramızı kullanacağız. Özellikle borcu olan ve askıda olan üyelerimiz borçlarını ödemeleri noktasında gayret gösterirlerse hizmet binamızın yapımına da katkı sunmuş olurlar diye düşünüyorum. Biz alacaklarımız tahsil etme noktasında memur kılınmış, görevlendirilmiş, yetki verilmiş bir yönetimiz ve alacaklarımızı tahsil edemediğimiz zaman bizim sorumlu olduğumuz bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Ama bun rağmen biz üyelerimiz herhangi bir haciz gönderme noktasında olmakta istemiyoruz. Fakat üyelerimizin de anlayış göstereceklerinden eminiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Esnaf Ziyaretleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Esnaf Ziyaretleri haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı