KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Basında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü Mesajı

IHA
23 Temmuz 2015 - 10:37Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 10:38

KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ

IHA

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Basında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünün kutlandığını ifade eden Hiçyılmaz, “Basında sansürün kaldırılarak daha özgür ve gerçekçi yayın yapılmasının sağlanmaya başladığı 24 Temmuz 1908 tarihi, ülkemiz için büyük önem arz etmektedir” dedi.
Basının; baskıya, sansür ve kısıtlamalara maruz kalmadan görevini yerine getirmesinin demokrasinin temel gereklerinden biri olduğunu belirten Hiçyılmaz, ’’Bu nedenle, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğünün korunması, demokrasinin ilerlemesi anlamında hayati önem taşımaktadır” diye konuştu.
Basının, kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma gibi çok önemli görevleri olduğunu belirten Hiçyılmaz, “Basın milletin gözü, kulağı ve sesidir. Milletin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde basın yayın organları etkili birer araçtır” ifadelerini kullandı.
Haber, düşünce ve bilginin iletilmesine aracılık ederek toplumun bilgilenmesini sağlayan basının, kamuoyu oluşumunda da etkin rol oynadığını vurgulayan Hiçyılmaz, demokrasi ve kamuoyu arasındaki güçlü bağ düşünüldüğünde, basının üstlendiği bu rolün değerinin daha iyi anlaşıldığını ifade etti.
Kayseri’de yerel basınının güç koşullar altında bulunduğunu ve zorluklarla mücadele ettiğini bildiklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Yerel basının güçlü olması, görevini rahat bir ortamda ve güven verici biçimde yerine getirecek imkânlara kavuşması, basın yayın kuruluşlarımızın ve şehrimizin kazancı olacaktır” dedi.
Hiçyılmaz, “Kayseri basını, kamu yararını gözeterek, tarafsız ve doğru habercilik anlayışını benimsemiştir. Basın kuruluşlarımız kamuoyunu bilgilendirme görevini etik ilkelerden ödün vermeden yerine getirmektedir. Bu vesile ile gece-gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarının bayramını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Basında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Hiçyılmaz’dan Basında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü Mesajı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:39
  • Yatsı
   21:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı