KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Hiçyılmaz Beraat Etti

IHA
21 Eylül 2015 - 11:59Son Güncelleme : 21 Eylül 2015 - 12:00

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, eski Oda çalışanları tarafından açılan davanın son duruşmasında beraat etti.
Kayseri 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde geçen hafta Cuma günü gerçekleştirilen, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ile eski Başkan Yardımcısı Ferhat Akmermer’in ‘Kişiler Arasında Ayrımcılık Yapmak’ suçlamasıyla yargılandığı davanın son duruşmasında önemli bir karar çıktı.
Sayın Mahkeme tarafından açıklanan kararda; “kişiler arasında ayrımcılık yapmak suçundan TCK’nun 122/1.a, 43 ve 53 maddeleri uyarınca ayrı ayrı cezalandırılmaları istemiyle kamu davası açılmış ise de; CMK 223/2-a maddesi gereğince ayrı ayrı beraatlarına” ifadeleri yer aldı. Davada, Yargıtay’da temyize gidilmesi için de süre verildi.
Dava sonucuna ilişkin açıklamada bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Oda yönetimi olarak hukuka uygun ve kişilerin haklarına saygılı bir anlayış içinde çalıştıklarını vurguladı ve davadan berat etmelerinin de bunun göstergesi olduğunu belirtti.
Başkan Hiçyılmaz, söz konusu davanın görüldüğü süreçte bazı basın yayın kuruluşlarında yapılan haberlerde sanki kendilerinin kesin suçlu gibi gösterilmeye çalışıldığını, ancak adaletin tecelli ettiğini kaydetti. Hiçyılmaz, söz konusu yayınlarla şahsının ve Kayseri Ticaret Odası’nın zan altında bırakılmaya çalışılmasını basın meslek ilkeleri ile bağdaşmayacak davranışlar olarak gördüklerini ve bu tür yayıncılık anlayışını kınadıklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Hiçyılmaz Beraat Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Hiçyılmaz Beraat Etti haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:57
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:40
  • Yatsı
   21:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı