Gündem Haberleri

GÜNDEM

  KTHY'de çalışanlar gereve başladı

  Murat ÇAKIR / İSTANBUL (DHA)
  22 Ağustos 2009 - 17:11Son Güncelleme : 22 Ağustos 2009 - 17:33

  GEÇEN ay KTHY(Kıbrıs Türk Hava Yolları)nda son anda ertelenen grev bu sefer ertelenmedi.Kıbrıs Türk Sivil Havacılık Çalışanları Sendikası (UÇSEN) 01.00 itibarıyla grevi başlattı.

  KTHY'de görevli pilotlara ve uçuş harekat uzmanlarına, Haziran ayında ödenmesi gereken 13.üncü maaşların ödenmediği gerekçesiyle 15 Ağustos’ta da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve KTHY yöneticilerinin katılımıyla Ercan Havalimanı’nda toplantı yapılmış ve UÇSEN grev kararından vazgeçmişti . Bakan Taçoy, Uç-Sen’den bir haftalık süre istemişti.

  Kıbrıs Türk Sivil Havacılık Çalışanları Sendikası’nın (UÇSEN) 01.00'da başlattığı grevle birlikte Lefkoşa Ercan Havaalanından Adana,Ankara,İstanbul,İzmir,Antalya,Kayseri ve Trabzon'a yapılan karşılıklı seferlerin etkilenmesi bekleniyor. Bugün akşam saatlerinde yapılması planlanan KTHY’nin 20.30 KYV 07 Ercan-İstanbul ve 21.30 KYV 08 İstanbul-Ercan seferlerinin gecikmeli olarak yapılabileceği belirtilirken KTHY'nin resmi internet sitesinde olası gecikmelere karşı bir duyuru yapılmaması dikkat çekti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı