KONYA HABERLERİ

KSO Başkanı Kütükcü Büyüme Rakamını Değerlendirdi

IHA
10.09.2015 - 14:46Son Güncelleme :

TÜRKİYE'NİN İKİNCİ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMINI DEĞERLENDİREN KONYA SANAYİ (KSO) ODASI BAŞKANI MEMİŞ KÜTÜKÇÜ, YÜZDE 3,8'İN BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE BİR BÜYÜME OLDUĞUNU, SANAYİ SEKTÖRÜNÜN İSE İKİNCİ ÇEYREKTE YÜZDE 4,1 İLE BÜYÜMEYE ÇOK ÖNEMLİ, KRİTİK BİR KATKI VERDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıkladığı Türkiye’nin ikinci çeyrek büyüme rakamını değerlendirdi.
Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye’nin ikinci çeyrek büyüme rakamını yüzde 3,8 olarak açıkladı. Büyüme rakamlarını değerlendiren Konya Sanayi Odası Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, yüzde 3,8’in beklentilerin üzerinde bir büyüme olduğunu, sanayi sektörünün ise ikinci çeyrekte yüzde 4,1 ile büyümeye çok önemli, kritik bir katkı verdiğini söyledi. 2015’in ilk çeyreğinde yüzde 2,5 büyüyen Türkiye’nin ikinci çeyrek büyümesinde yukarı yönlü hareket etmesinin memnuniyet verdiğini bildiren Kütükcü, bu yükseliş trendinin kalıcı bir şekilde devam edebilmesi için ülkenin şu an içerisinde bulunduğu siyasi belirsizlikten ve terörden bir an önce kurtulması gerektiğini ifade etti. 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye’deki belirsizlik atmosferinin yavaş yavaş dağılarak daha olumlu bir havanın oluşmasını beklediklerini bildiren Kütükcü, iş dünyasına morallerini bozmadan üretmeye devam etmeleri, ancak verimlilik artırıcı çalışmaları da elden bırakmamaları çağrısında bulundu.
Türkiye’nin yoluna ekonomik reformlarla devam etmesi gerektiğine işaret eden Başkan Kütükcü, “Yılın ilk çeyreğinde yüzde 2,5, ikinci çeyreğinde yüzde 3,8 büyüyen Türkiye, ilk yarıda yüzde 3,1 büyüme kaydetmiş oldu. Dünyadaki ekonomik ve siyasal bunalımlara, artan gri alanlara rağmen yakalanan bu büyümeler elbette memnuniyet verici. Ancak özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde gündemin ekonomiden uzaklaşması, istikrarı ve kalkınmayı hedef alan terörün maalesef yeniden tırmanması, dövizin dalgalı ve agresif seyri, küresel ekonomide devam eden riskler önümüzdeki çeyrekte büyümeyi bir miktar aşağı çekebilir. İş dünyası olarak temennimiz ülkenin bir an evvel yeniden güçlü bir istikrar algısı ve ekonomik reformlarla yoluna devam etmesidir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KSO Başkanı Kütükcü Büyüme Rakamını Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KSO Başkanı Kütükcü Büyüme Rakamını Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:28
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı