Ege Haberleri

  KSK’ye hiç kimse alavereci dalavereci, rantçı diyemez

  Utku BOLULU, (DHA)
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan, Diyarbakırlı işadamı Ali İhsan Kaya’nın 24 dönümlük konut imarı karşılığında, 56 dönüm araziyi stat yapımı için kulübe bağışlamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

  KSK Başkanı Hüseyin Çalışkan, işadamı Ali İhsan Kaya’nın 24 dönümlük konut imarı karşılığında, 56 dönüm araziyi stat yapımı için kulübe bağışlamasıyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, meslek odaları ve basın mensuplarından gelen eleştirilere yanıt verdi. Kapalı kapılar ardından konuşmakla suçlandıklarını söyleyen Çalışkan, bu süreçten haberi olmadığını söyleyen herkesin bilgisi olduğunu, gerekirse kanıtlayabileceklerini dile getirdi.

  KSK’yi bu süreçte rantçılığın bir parçası, alaveracı, dalaveracı gibi gösteren demeçler verildiğine dikkat çeken Hüseyin Çalışkan, “Bodoslama, ‘KSK rant alanı’ açıyor yorumlarında bulunuldu. Bu da yeterli gelmedi. Mimarlar Odası Başkanı, arazi rantında stat kandırmacası olduğunu söyledi. Yetmedi, rant işinden sonra dereler gündeme geldi. Abuk sabuk gerekçeler öne sürmeyin. KSK’ye kimse alavereci, dalavereci, rantçı diyemez; dedirtmeyiz” dedi.

  Hüseyin Çalışkan, Ulaştırma Bakanı Yıldırım’a da göndermede bulunarak, “Karışık kuruşuk işlerle bizim de işimiz yok. Hiç kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarımız üzerinde durmak istiyoruz. Niye İzmir’in Süper Lig’de temsilcisi yok? Bizim dışımızda tüm kulüpler ve statlar ticaretleştiği için. Geçen sene Buca, Avrupa kupalarına gitseydi hangi statta maç yapacaktı? Biz Örnekköy’e stat yapılmadığı için başka çözüm yollarına meylettik” diye konuştu.

  Mutululuk duyarız

  Örnekköy Stadı’nın yapılmasında mutluluk duyacaklarını, tek sorunun nasıl bir stat yapılacağı olduğuna dikkat çeken Çalışkan, “1960’ların 15 günde bir maç oynanan statlarından istemiyoruz. Modern, çağdaş, stadın kendi içindeki alanlarıyla masraflarını çıkabileceği proje arzu ediyoruz. Bu nedenle bizimle, TFF ve UEFA ile görüş alışverişinde bulunmalılar” dedi.

  Hüseyin Çalışkan, KSK’nin projeyle ilgili toplantısına kadar kimsenin sesinin çıkmadığını da hatırlattı, “Biz stat kazandık. Örnekköy’e stat yapılacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı